U13: Nespeky – Poříčí n.Sáz. 2:4 (1:2)


Mladší žáci přivítali na svém hřišti v prvním soutěžním zápase souseda z Poříčí. Pro kluky mělo derby intenzivní náboj, protože hráli proti svým kamarádů a spolužáků ze školy. Veselejší po zápase byli kluci z Poříčí, kteří vyhráli 4:2

Proti vzájemnému podzimním zápasu přijel soupeř v téměř kompletní sestavě. Od začátků utkání měli hráči z Poříčí mírně navrch. V 6min. jsme po rozehrání od vlastní brány přišli o míč a soupeř se střelou k tyči ze střední vzdálenosti ujal vedení 0:1. V 9min. Poříčí zahrávalo rohový kop. Po centru na zadní tyč a hlavičce do naší sítě jsme prohrávali 0:2.  Až po té jsme se několikrát v útoku prosadili i my. Jedna z našich akcí skončila v 19min. rozehráním našeho rohového kopu. Na rozdíl od soupeře jsme zvolili nákop po zemi, k míči se probojoval Kája Hruška a z otočky snížil střelou k tyči na poločasový výsledek 1:2.

I v druhém poločase byl obrázek na hřišti podobný prvnímu poločasu. Naší hráči se bohužel do vyložených šancí neprobojovávali. Několik náznaků akcí, kdy jsme míč dostali až na hrotového útočníka bohužel skončilo nepřesnou, nepřipravenou střelou nebo nepřesným sklepnutím. Akce Poříčí byly nebezpečnější, ale buď si s nimi poradila naše obrana nebo v bráně jistě chytající Kuba Ř. V 37min. jsme zahrávali trestný kop ze střední vzdálenosti. Povedená střela Tomáše V. k tyči nám přinesla chvilkovou radost v podobě vyrovnání 2:2. Bohužel radost znamenala i krátké polevení v soustředění, které soupeř okamžitě potrestal a ujal se vedení 2:3.  Možnost navýšit vedení překazil hráčům Poříčí náš brankář Kuba, když chytil pokutový kop, zahrávaný po naší ruce. Před koncem zápasu jsme ve snaze získat převahu změnili rozestavení z 3-3-1 na 2-3-2, ale do gólové šance se nám dostat nepodařilo. Naopak jsme v samém závěru zápasu ještě jednou inkasovali na konečných 2:4.

Trenér mužstva Martin Vošický k zápasu dodal: „přestože jsme zápas  odehráli v téměř kompletní  sestavě,   na soupeře jsme dnes nestačili. V dnešním zápase  jsem nebyl spokojený se zapojením záložní řady do útočné fáze. Zvláště po křídlech se nám nedařilo zatáhnout míč směrem dopředu a ohrozit soupeře. Přestože máme za sebou dva  měsíce zimní přípravy, některým hráčům dělá problém během zápasu přepínat do vyššího tempa (výbušnost) . Snad se to s přibývajícím počtem zápasu  zlepší a  hráči si začnou i víc věřit v soubojích 1na1.“

Více foto ze zápas Nespeky – Poříčí najdete zde: