U11: Zdislavice – TJ Nespeky 7:0 (3:0)

Starší přípravka předehrávala 15.kolo, a již ve čtvrtek hrála ve Zdislavicích. Bohužel pokračujeme ve slabých výkonech, které mi mnoho radosti nepřináší. Tentokrát jsme se museli obejít bez opor Dominika Lindnera a Jirky Jedličky, které trápí zdravotní problémy, a prohráli jsme vysoko 7:0.

Utkání hodnotil trenér Luděk Rublič: „Podle výsledku se může zdát, že jsme na soupeře absolutně nestačili, ale tak jednoznačné to určitě nebylo. Bohužel v této sezóně nemáme žádného stálého brankáře, a tak se děti v brance střídají tak, jak se před zápasem domluvíme. Mnohdy to jsou pro hráče nové zkušenosti a logicky dělají chyby. Nejen v tomto zápase, ale i v těch předešlých, jsme i díky tomu dostali řadu laciných gólů. Dnes se nám navíc nedařilo ani v útočné fázi. Příležitostí ke vstřelení gólu jsme měli přibližně stejně jako soupeř, ale naše zakončení bylo častokrát slabé a nedůrazné a tak místo radosti z gólu jsme opakovaně zpytovali svědomí. Ovšem laciné góly a neproměňování šancí, to k fotbalu patří a setkáme se s tím ve všech kategoriích a na všech úrovních fotbalu. Daleko více mě trápí naše hra. V jarní části ještě ani jednou nenastoupil Dominik Lindner a stále víc se ukazuje, jak nám jeho absence chybí. Tím nemám na mysli jeho góly, ale především to, jak dokáže zvednout herní projev ostatních hráčů. Dokáže odebrat míč, udělat kličku soupeři, otočit hru na druhou stranu a s tím ruku v ruce roste i výkon ostatních. Když chybí, není hráč, který by ho dokázal nahradit. A tak je to v celé jarní části z naší strany jeden velký herní zmatek. Někteří hráči sice bojují a snaží se, ale celkový dojem ze hry moc dobrý není. Mě tyto zápasy nutí k zamyšlení, co v tréninku změnit, aby nám naše hra opět přinášela radost.“