U15: Křivsoudov – Nespeky/Čerčany 5:2 (2:2)


Společný tým Nespek a Čerčany v kategorii starších žáků nezvládl své utkání v Křivsoudově, když po vyrovnané první půli nakonec prohrál 5:2. Naše góly vstřelili Marek Jirásek a Ivan Hořčička.

 

Hodnocení utkání bylo převzato z webu TJ Slavoj Čerčany

Žáci potrápili favorizovaný Křivosudov

Křivosudov si v tabulce hlídá přední příčky a nebýt prohry v prvním kole s aktuálním lídrem tabulky, týmem Kondrace a Miřetic, tak by byl s přehledem v čele. Na hřiště tohoto soupeře jsme jeli s respektem, ale průběh zápasu ukázal, že rozhodně ne předem smíření s prohrou. To je od žáků velmi sympatický přístup, který je v budoucnu může posunout nejen v tabulce, ale i v jejich fotbalových dovednostech mnohem výš. 
První poločas jsme hráli minimálně vyrovnaný zápas, dokonce jsme v některých pasážích soupeře přehrávali a dvakrát jsme se góly Ivana Horčičky dostali do vedení. Bohužel se Křivosudovu vždy podařilo vyrovnat, ale i tak jsme šli do kabin s velmi zajímavým výsledkem 2:2. Ve druhé půli jsme ještě po většinu času dokázali nadějný výsledek držet a soupeře trápit. Bodový zisk s favoritem byl na dosah, jenže pak jsme v 58. minutě dostali třetí gól a na našich hráčích se téměř okamžitě začala projevovat nejen fyzická, ale i psychická únava. Přesto jsme bojovali a snažili se se zápasem ještě něco udělat, ale bohužel se naplno projevil zmíněný rozdíl ve fyzické kondici a po pár minutách nás soupeř dorazil ještě dalšími dvěma brankami. 
Je škoda, že se zápas nepodařilo dotáhnout alespoň k jednomu bodu, protože úspěch byl blízko. Ještě větší škoda ale je, že nám body pravděpodobně utekly hlavně z důvodu menší fyzické kondice, která by měla zdobit právě týmy jako jsme my, tedy ty, které se se soupeři nemohou zcela rovnat fotbalovým uměním. Je tedy námětem k zamyšlení, jestli by nestálo zaměřit tréninkové dávky právě tímto směrem. Kdyby v tomto zápase náš tým fyzicky neodešel, mohlo to celé dopadnout úplně jinak. Ale po bitvě je každý generál…
V tomto zápase si opatrnou pochvalu zaslouží celý tým, samozřejmě v čele se střelcem obou branek Ivanem Horčičkou, ale opět je třeba pochválit i Pavla Siňora, který se pomalu ale jistě stává základním pilířem naší obrany. Ano, tento zápas opět body nepřinesl, ale již poněkolikáté se ukázalo, že tým žáků má na víc než jen na předposlední místo. I když cesta ze dna tabulky nebude jednoduchá, protože ztráta už není zanedbatelná, tak určitá naděje tu je.
Bude ale bezpodmínečně nutné na výkon z tohoto víkendu navázat již tuto středu v Ostředku. Hraje se nezvykle až od 18 hodin a pozor, pod umělým osvětlením! Bude to pro kluky určitě velký zážitek. Mohlo by se podařit i zabodovat, protože Ostředku se v soutěži zatím vůbec nedaří a jeho tým zatím nezískal ani bod. Tento zápas je pro nás důležitý v tom, že pokud se ho podaří vyhrát, budeme mít ještě naději před jarní částí sezóny neztratit kontakt s týmy před námi.
Podzim pak žáci uzavřou o tři dny později v sobotu dopoledne v domácím zápase s Postupicemi. Soupeř to nebude snadný, ale kluci ukázali, že když zabojují, tak se mohou popasovat s kýmkoli. A třeba se jim předtím v Ostředku podaří získat i potřebné sebevědomí ze zisku bodů. Nenechte je tedy při jejich nesnadné stíhací jízdě samotné a přijďte je v sobotu podpořit do hlediště v Čerčanech nebo třeba už ve středu do Ostředku.