U15: Sokol Maršovice – Nespeky/Poříčí  2:4 (0:2)

V celé podzimní části jsem měl hodně důvodů mužstvo chválit. Jak v tréninku, tak i v zápasech jsme až na malé výjimky předváděli dobré výkony, a možná trochu nečekaně jsme se po 10-ti kolech posunuli do čela soutěžní tabulky. Zápas v Maršovicích byl pro nás trochu jiný v tom, že podruhé v sezóně chyběl Adam Samko, který měl svůj zápas za mladší žáky, a současně jsem do základní sestavy zařadil většinu hráčů, kteří obvykle začínají na lavičce náhradníků. Velmi rychle jsme se přesvědčili o tom, že je před námi ještě spoustu práce. Část hráčů měla velké problémy hlavně sama se sebou, aby vůbec zvládli základní technické předpoklady, jako je zpracování míče a přihrávka. Navíc v mužstvu se sešlo několik hráčů, kteří dlouhodobě nemají úplně dobrý pohyb, a tak o plnění taktických úkolů nemohla být ani řeč. I když jsme po 20-ti minutách prostřídali, a na hřiště se dostali hráči, kteří nás svými výkony táhnou, tak přesto byla hra taková neurovnaná, plná nepřesností a zbytečných ztrát. Drobné uklidnění mohly přinést góly Tomáš Vošického a Kuby Maříka, které znamenaly poločasové vedení 0:2.

Druhý poločas byl již o něco málo lepší a opět jsme mohli spoléhat na zdařilé akce po pravé straně, kde se svému standardu alespoň částečně přiblížili hráči Kuba Hromas, Kuba Řehák a Dominik Krygel a po jejich spolupráci jsme si vytvářeli gólové šance. Bohužel se nám podařilo proměnit pouze jednu, v 50.min zvýšil Kuba Mařík na 0:3. Jenže pak z ojedinělé akce soupeř snížil na 1:3 a o dvě minuty později posoudil domácí rozhodčí souboj našeho obránce s domácím hráčem jako nedovolený a nařídil proti nám penaltu. Soupeř se tak ve velmi krátké době dostal na dostřel jednoho gólu, což zase vyvolalo u našich hráčů paniku a taktická stránka začala opět strádat. I když jsme nakonec přidali ještě jeden gól (trefil se Tomáš Vošický), tak přesto bych zápas z celkového pohledu hodnotil spíše negativně.  Je vidět, že náš herní projev hodně závisí na některých hráčích a s jejich absencí kvalita naší hry hodně upadá. Rozhodně je to další výzva pro naší práci, abychom naše výkony ještě zlepšily.