A-tým: FC Velim – TJ Sokol Nespeky 3:2 (2:1)

Ve 12.kole cestovalo áčko k lídrovi krajského přeboru do Velimi. To podstatné z prvního poločasu se odehrálo v rozmezí mezi 13. a 21.minutou. Nejprve ve 13.min zahrávali domácí rohový kop, ale místo toho, aby ohrozili naši branku, tak během pár vteřin inkasovali. Do rychlého protiútoku se zapojili Klauz, Fimba a zakončující Kučaba – 0:1. Pak měl soupeř dvě šance, ale v 15 min nedosáhl na centr Kukal a o chvilku později zakončoval nepřesně Jícha. Jenže ve 21.min zahrávala Velim standardní situaci a naši hráči působili spíše jako pozorovatelé a nikoli jako obránci. Útočné trio Kukal, Jícha a Šourek bránil v podstatě jenom Braný a ten svůj nerovný souboj prohrál – 1:1. O minutu později měl soupeř další útočnou akci a opět by se v našem obranném postavení dalo najít mnoho chyb, a tak velimský Jan Kukal po jednoduché narážečce otočil výsledek utkání na 2:1. Naše jediná šance přišla ve 30.min, ale Fimbovu střelu do odkryté branky zablokoval obránce.

V 52.min mohlo být srovnáno, ale to bychom museli proměnit penaltu. Po centru Klauze byl v pokutovém území faulován Petlička, a rozhodčí nařídil proti domácím pokutový kop. Bohužel domácí gólman Klauzovi penaltu chytil a stav 2:1 pro Velim trval dál. Od 60. min jsme si tak trošku koledovali, a soupeř se po našich laciných chybách dostával do gólových šancí. Dvakrát nebezpečně zakončoval Jícha a jednou Kukal. V 71.min už to domácím vyšlo, ale opět to byl gól, kterému se dalo předejít. V podstatě mu předcházely čtyři osobní souboje a my všechny čtyři prohráli. Na půlce prohrál hlavičkový souboj Fimba, následně nedokázal akci zastavit Bredler, krajní obránce Pešta nechal svého hráče odcentrovat, Hronek si ve středu obrany neporadil s Jíchou a nepodržel nás ani gólman, který byl ve vysokém postavení a jen se díval na vysoký lob Jíchy – 3:1. Sedm minut před koncem vykřesal jiskřičku naděje Kučaba, který po individuální akci snížil na rozdíl jedné branky, ale víc už se nám nepovedlo. V samotném závěru byly k vidění ještě dvě velmi hraniční situace, ale obě byly posouzeny jako ofsajdové. Nejprve mohl jít sám na bránu domácí Kukal, a v nastaveném čase měl podobnou šanci i Petlička, ale oba hráče zastavil praporek lajnových rozhodčích. Konečný výsledek tak čítal 3:2 pro domácí.

 

Video sestřih utkání najdete zde: http://static.tvcom.cz/AdvertVOD/Cut/2021/10/17/36619.mp4

 

Záznam celého utkání najdete zde: http://static.tvcom.cz/AdvertVOD/2021/10/17/204188.mp4

 

Zápis o utkání najdete zde: