A-tým:  TJ Sokol Nespeky – Povltavská FA „B“ 0:1 (0:1)

V den Státního svátku sv. Václava se předehrávalo kompletní 15.kolo krajského přeboru a Nespeky hostily rezervu Povltavské fotbalové akademie. Na rozdíl od víkendového utkání, kde Nespeky vysoko rozstřílely Poděbrady, tak tentokrát moc radosti svým fanouškům neudělaly. Již od úvodních minut byli hosté jistější na balonu, lépe kombinovali, a častěji měli míč na svých kopačkách. Nicméně z hlediska šancí si ani jeden tým moc vyložených šancí nevytvořil. Z našeho pohledu stojí za zmínku akce z 27.min, kdy centroval Konopiský a na zadní tyči zakončoval „z voleje“ Olda Komárek, nicméně gólman jeho střelu vyrazil. Stejný výsledek měla i příležitost Jindry Dobřanského z 36.minuty. O minutku později sice vstřelil Komárek vedoucí gól, ale Večera si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak gól nemohl platit. Soupeř se sice častěji dostával do zakončení, ale většinou létaly míče mimo branku a ani hosté příliš nebezpeční nebyly. Jediná gólová situace se odehrála ve 38.minutě. Bredler si to namířil mezi dva protihráče, Lukáš Nováček mu vypíchl míč, a soupeř přešel do rychlého protiútoku. Exligový Lukáš Třešňák poměrně snadno přešel přes našeho obránce Hronka a situaci dva na dva vyřešili hosté perfektně. Nováček se prosadil střelou na zadní tyč – 0:1.

V úvodu druhého poločasu jsme měli trochu kliku, neboť rozhodčí přehlédli drobný kontakt Lukáše Hronka v našem pokutovém území a můžeme být rádi, že se nekopal pokutový kop. Okolo 60.minuty měl dvě příležitosti David Pešta, ale v prvním případě netrefil branku, a ve druhém případě nedosáhl na míč. Relativně podstatný moment se odehrál v 69.min, kdy byl podruhé v zápase napomínán Matěj Tomanec, a tak musel předčasně do sprch. Jenže 20-ti minutová přesilovka nám příliš nepomohla. Možná právě naopak. Hosté si v početní nevýhodě vytvořili více gólových šancí, než za celých 70 minut, kdy hráli v plném počtu.  Tu největší zahodil v 78.minutě devatenáctiletý Ivan Šumilov, když ve vyložené šanci trefil pouze tyč naší branky. Naše šance přišly až v samotném závěru. Nejvíce emocí vzbudila situace z 88.min, kdy z pravé strany zakončoval Jindra Dobřanský a jeho přízemní střelu na malém vápně lehce tečoval Večera. Míč sice skončil v brance, ale opět nemohl být uznán, neboť Marek Večera se natlačil před bránícího hráče a k nevoli všech domácích fandů byl odmáván a následně i odpískán ofsajd. Zápas bohužel končil v atmosféře vysoké nespokojenosti domácích příznivců, ale i když se mnou asi nebudou mnozí souhlasit, tak je nutné si přiznat, že hosté vyhráli zaslouženě a rozhodčí nám ten zápas neprohrál.