U15: Nespeky/Poříčí – Sokol Teplýšovice 6:2 (2:2)

Při hodnocení utkání mám takové smíšené pocity. Na jednu stranu, pokud budu hodnotit čistě náš sportovní výkon, tak můžeme být relativně spokojení. Sice se v naší hře objevilo hodně technických, i taktických chyb, ale současně jsme tyto herní nedostatky dokázali nahradit solidním pohybem a velkou chutí ten zápas vyhrát.  Pozitivní vliv na naši hru měl neúnavný Kuba Mařík, který toho opravdu hodně naběhal, a byl u mnoha jak útočných, tak obranných akcí. O proti předešlým zápasům se v tomto ohledu zlepšil i pohyb Jirky Jedličky. Na druhé straně se zejména v úvodu utkání dařila spolupráce Dominik Krygel – Kuba Řehák, kteří se několikrát dokázali dostat za záda teplýšovické obrany. Bohužel častokrát jsme nezvládli tu před finální, anebo finální fázi. Relativně hodně zakončení měl i Adam Samko, a i když zpočátku né a né trefit branku, tak díky vysoké četnosti střeleckých pokusů se nakonec dvakrát zapsal mezi gólové střelce. Celkově lze hodnotit naši hru jako dobrou a hráče chválím. Soupeř byl jeden z nejkvalitnějších, proti kterým jsme v této sezóně nastoupili, má velmi šikovné a vyrovnané hráče, řada z nich prošla výchovou v SK Benešov či jiných klubech, a o to víc mě těší, že jsme soupeře do vyložených šancí nepustili, naopak jsme si řadu nadějných příležitostí sami vytvořili.

Ovšem celkový dojem ze zápasu kalí atmosféra, ve které se hrálo. Realizační tým hostí měl od začátku zápasu neustálé výhrady, opakovaně kritizoval verdikty rozhodčího, a bohužel nešetřil vulgaritami a sprostými nadávkami, a vytvořil tak až poněkud nepřátelské prostředí. Upřímně je mi líto dětí, kteří jsou v takovém prostředí vychováváni, a mrzí mě, že tyto vulgarity museli poslouchat jak naše děti, tak především rodiče, kteří se na zápas přišli podívat.

Více foto ze zápasu najdete zde: https://www.zonerama.com/rublic/Album/7684105

 

Zápis o utkání najdete zde: