A-tým: TJ Nespeky – SK Posázavan Poříčí 1:2 (0:1)

7.kolo Krajského přeboru Středočeského kraje nabídlo derby v podání Nespek a Poříčí. V úvodních minutách jsme měli několik šancí, ale většina střel mířila mimo Tlamichovu branku. V 6.min poprvé zahrozili i hosté a jen díky tomu, že pomezní arbitr posoudil hraniční situaci jako ofsajdovou, tak se naštěstí pro nás skóre neměnilo. Gól Petra Havlíčka nebyl uznán. Jenže o 30 vteřin později si zaběhl za naši obranu Michael Azilinon, pro kterého to byl první zápas v dresu SK Poříčí, a hned se prezentoval fotbalovou parádou. Jedním dotekem si zpracoval dlouhý pas a druhým dotekem přehodil vyběhnutého Drážka – 0:1. Přestože, jsme si v průběhu prvního poločasu vypracovali celou řadu možností k zakončení, tak ani jedna střela nemířila mezi tyče a poříčský gólman žádnou práci neměl. Naopak hosté měli jednu velkou příležitost ve 24.minutě, kdy šli tři hráči Poříčí sami na gólmana Drážka, ale Maksymchuk si dal míč daleko od nohy, a nakonec z této velké šance nic nebylo.

Rozhodně nejde říct, že by zápas nudil, nebo že by nebyly k vidění brankové příležitosti. Ba naopak. Oba týmy si vytvářely celou řadu šancí, ale přeci jen častěji bylo horko před naší brankou. V 60.min si Havlíček narazil míč se svými spoluhráči a pak z dobrých 20-ti metrů poslal nechytatelnou navštívenku, která znamenala vedení 0:2. O chvilku později mohl snížit Hamajda, ale Tlamicha byl opět úspěšnější. Kontaktního gólu jsme se dočkali až v 86.min. Kučaba si navedl míč na střed hřiště a střelou na bližší tyč snížil na 1:2. Emoce vzplály ještě v 87.min, Luděk Rublič unikl po pravé straně a poslal hezký centr před branku. Tam byl Hamajda oběma rukama přidržen a následně se „skácel“ k zemi. Není divu, že každý nespecký fanda chtěl penaltu. Ovšem hlavní rozhodčí nevyslyšel přání fanoušků a pokutový kop neodpískal. Konečný výsledek 1:2 ve prospěch hostujícího týmu se už nezměnil.