A-tým: TJ Nespeky – FC Přední Kopanina 3:4 (1:2)

Generálka na jarní část sezóny se výsledkově nepovedla. V divácky celkem pohledném utkání jsme podlehli osmému týmu Pražského přeboru 4:3. V utkání jsme nejprve po gólu Adama Varkočka vedli 1:0. Poté soupeř zápas otočil a my dvakrát dotahovali. Na 2:2 se trefil Burian, na 3:3 Adam Konopiský. Na čtvrtý gól se nám už reagovat nepodařilo.

V posledních třech letech patří Přední Kopanina k tradičním soupeřům naší zimní přípravy. Vzhledem k vysoké kvalitě soupeře mají zápasy vždy solidní úroveň a ani tentokrát tomu nebylo jinak. V roce 2018 jsme s nimi prohráli na Vyšehradě 2:3, loni na Motorletu 1:4 a letos v Benešově 3:4. Na přístupu všech hráčů bylo vidět, že je to poslední přípravné utkání před začátkem jarní části, a tak se hrálo svižně, důrazně a bylo vidět, že oba týmy chtějí vyhrát.

Na konci první čtvrthodiny zahrávaly oba týmy z nebezpečné vzdálenosti volný přímý kop. Zatímco na straně Přední Kopaniny mířil Urban vysoko nad, tak o minutu později se na druhé straně trefil Adam Varkoček a vedli jsme 1:0. Další dva góly padly až v závěru poločasu. Nejprve se soupeř prosadil středem hřiště a Boček ve 41.min vyrovnal přízemní střelou podél gólmana na 1:1. O čtyři minuty později přišel centr z levé strany a hrotový útočník Urban hlavou otočil výsledek utkání na 1:2.

Ve druhém poločase se herní převaha soupeře ještě o trochu zvýraznila a častěji se dostával do zakončení. Ve 47. a v 54.min jsme ustáli dvě nebezpečné situace před naší brankou, naopak v 59.min byl v pokutovém území soupeře nedovoleně zastaven Peterka a Burian z nařízené penalty vyrovnal na 2:2.  V 79.min šli hosté opět do vedení. Po levé straně se prosadil Vágner a centrovaný míč z velkého úhlu zapadl přímo do naší branky 2:3. O tři minuty později jsme zahrávali z vlastní poloviny volný přímý kop, Štěpán Hamajda vyhrál hlavičkový souboj se dvěma stopery, prodloužil míč za sebe a Adam Konopiský se ocitl sám před hostujícím gólmanem, kterého elegantně přehodil a vyrovnal na 3:3. Bohužel remízový stav měl jepičí život. Hned z následného protiútoku využil soupeř svou největší zbraň, což byl velmi rychlý přechod do útoku, prosadil se opět po levé straně a zpětnou nahrávkou pod sebe zakončil Urban, který svým druhým gólem uzavřel gólový účet na 3:4 ve prospěch Přední Kopaniny. Nutno přiznat, že hosté měli v zápase ještě několik příležitostí, kdy mohli rozdíl ve skóre navýšit, ale v naší brance předvedl solidní výkon mladý 18-ti letý gólman Dušan Židlík, který se blýskl několika skvělými zákroky. Na skóre už nic nezměnila ani povedená střela soupeře z 87.min, která mířila pouze do břevna naší branky.

Jarní část krajského přeboru začíná příští týden. Naše mužstvo nastoupí k prvnímu mistrovskému zápasu v sobotu 7.3.2020 od 10:30 hod. na hřišti čtvrtého Komárova. Tak držme našim klukům palce.

Sestava: Židlík D. – Komárek O., Burian M., Krejza T., Konopiský A. – Klauz M., Braný L., Maršoun L., Varkoček A. – Petlička J., Peterka St.;

Střídali: Hamajda Š., Maslivec J.

Více foto ze zápasu Nespeky – Přední Kopanina najdete zde: