A-tým: FC Zličín – TJ Nespeky 8:3 (5:1)


Našim hráčům se vůbec nepovedla generálka na jarní část a v posledním přípravném utkání prohráli vysoko 8:3 s lídrem pražské 1.A třídy FC Zličínem. Za necelých 30 minut se domácí dostali do čtyřgólového vedení a naši hráči už v sobě nenašli žádnou sílu s výsledkem něco udělat.

Měla to být sladká tečka za povedenou zimní přípravou, ale místo toho jsem se vraceli z pražského Zličína s pořádně zamotanou hlavou. V prvním poločase jsme až nezvykle hodně chybovali a soupeře tak lacino pouštěli do gólových šancí, čehož domácí využili a nemilosrdně naše chyby trestali. Ve 29.min vedli už 4:0. Jedna z mála našich povedených akcí v prvním poločase byla k vidění ve 35.min, Ondra Rybka poslal kolmicí do šance Davida Peštu, ale toho domácí zastavili pouze za cenu nedovoleného zákroku a nařízenou penaltu proměnil Burian 4:1. Bohužel žádný výsledkový obrat se nekonal, naopak o pět minut později chyboval náš stoper a sólo dvou domácích hráčů na našeho mladého gólmana skončilo střelou do prázdné brány 5:1

Žádné zlepšení nepřinesla ani poločasová přestávka. Po změně stran stačilo soupeři pouhých sedm minut na to, aby přidal další dva góly a zvýšil na 7:1. Po hodině hry se prezentoval chytrou přihrávkou Michal Kučaba a Klauz se ve vyložené šanci nemýlil a snížil na 7:2. Náš nepovedený výkon charakterizovala 75.min, kdy jsme šli do přečíslení tři na dva, a nejen že jsme v této akci ani nevystřelili, ale z následného protiútoku jsme dostali gól na 8:2. V závěru utkání ještě snížil Standa Peterka na konečných 8:3.

K utkání se vyjádřil i nespokojený trenér domácích Jarda Tesař: „generálka se nám rozhodně nepovedla. První problém nastal ještě před utkáním, kdy se dva hráči základní sestavy na poslední chvíli omluvili a my museli dělat neplánované změny v sestavě, za druhé náš výkon byl jeden z nejslabších za poslední dobu co jsem v Nespekách a někteří hráči zápas jen odchodili, a za třetí gólman, který by měl v sezóně chytat by na generálku chybět neměl, což se bohužel stalo a mladý Vejvoda ho nahradit nedokázal. Na druhou stranu jsem rád, že jsme tu facku dostali ještě před mistrákama, budeme si muset některé věci vyříkat a samozřejmě zlepšit. Současně věřím, že kádr svou kvalitu má, myslím že v přípravě jsme odehráli několik dobrých utkání a že se z tohoto nepovedeného zápasu dokážeme poučit.“

Sestava: Vejvoda M. – Konopiský A., Krejza T., Burian M., Večera M. – Klauz M., Braný L., Rybka O., Kučaba M., Pešta D. – Peterka S.;

střídali: Kukač J., Maršoun L.;

Góly: Burian M. (P), Klauz M., Peterka S.;

Více foto ze zápasu FC Zličín – TJ Nespeky najdete zde: