U19: Trhový Štěpánov – Nespeky 2:2 (0:2)

Dorostenci hráli v sobotu 27.10 odložené utkání 1.kola s Trhovým Štěpánovem. Po poločase jsme vedli po gólech Dana Vošického a Šimona Bouši 2:0 a vypadalo to na sedmé letošní vítězství. Bohužel domácí v úvodu 2.poločasu snížili a v 55.min dokonce vyrovnali na konečných 2:2

Chladné a deštivé počasí provázelo dnešní zápas hraný na hřišti v Kladrubech. Podobně chladný byl i náš vstup do utkání. Kvalitě hry nepomáhala ani hrací plocha, na které aby trávu pohledal, zato různých jiných bylin bylo k nalezení dost, podobně jako hnědých míst s obnaženou zeminou. Povrch byl ale stejný pro oba týmy. A jelikož v zápise domácí Trhový Štěpánov ve stávající sezóně zatím vyhrál jediný zápas, měli bychom mít dostatek kvality k tomu, abychom z utkání hraného v kladrubské bylinné zahrádce přivezli tři body. Jelikož toho ani domácí v úvodu mnoho nepředvedli, až do 15 minuty se hrálo většinou mezi šestnáctkami. A právě v minutě patnácté Dan využil chyby jednoho z obránců Trhového Štěpánova a přízemní střelou poslal míč do branky našeho dnešního soupeře. Postupně jsme se rozehrávali. I na špatném povrchu jsme si dovolili kombinační přechod do útoku, byť nás občas odskok míče pozlobil, na což tým Trhového Štěpánova čekal a pokoušel se o rychlé protiútoky. V 35. minutě po pěkném přenesení hry do strany a průniku Adama do vápna se v dobré pozici nemýlil Šimon Bouša a vedli jsme o dvě branky. Stavem 2:0 v náš prospěch první půle skončila a nic nenasvědčovalo tomu, že bychom neměli naplno bodovat. Naše hra sice nebyla oslnivá, ale po mdlém začátku jsme ovládli střed pole a kromě jedné nebezpečné střely a jednoho průniku ze strany hřiště jsme domácí do šancí nepouštěli.

Jenže… Rozhodčí zahájil druhý poločas, a pokud byl náš výkon na začátku utkání mdlý, tak úvod druhého dějství jsme prospali. Ve 49. minutě jsme nezachytili po zahraném rohu náběh a už to bylo jen o gól. Snížením povzbuzených hráčů soupeře bylo najednou plné hřiště, vyhrávali souboje a výsledkem bylo vyrovnání za dalších šest minut. Tento výpadek nás přišel draho. Stejně jako v prvním poločase šel náš výkon postupně nahoru, ale na rozdíl od první pětačtyřicetiminutovky jsme už nekombinovali tak přesně a obranou soupeře jsme se těžko prokousávali. Trhový Štěpánov stejně jako v první půli spoléhal na jednoduché kolmé pasy. Několikrát jsme měli co dělat, abychom neposedný míč včas odvrátili. S blížícím se koncem zápasu jsme Trhový Štěpánov sice zatlačili před vlastní branku, ale žádnou větší příležitost jsme si nevypracovali. Dva přímé kopy asi z 25 metrů jsme kopli špatně, soupeř žádný rychlý brejk také nedotáhnul do gólového konce a z výsledkově dobře rozehraného zápasu tak vezeme pouze bod.

Sestava: Honza Kříž – Honza Myslivec, David Straka, Lukáš Doležal, Šimon Doležal – Adam Kulhavý, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda – Šimon Bouša, Dan Vošický, střídající: Pavel Šiňor