U13: Nespeky – Neveklov 9:0 (3:0)


Mladší žáci hostili ve 4.kole Sokol Neveklov a bez větších problémů zápas zvládli a vyhráli 9:0. Po dvou brankách dali Kuba Řehák, Jirka Jedlička a Vašek Neužil a po jednom gólu přidali Dominik Lindner, Tomáš Vošický a Filip Pištěk.

Utkání zhodnotil trenér mužstva Martin Vošický: „V sobotním zápase jsme na svém hřišti přivítali soupeře z Neveklova. V minulém zápase jsme úplně nebyli spokojeni s kombinační hrou záložní řady a proto dostali před zápasem hráči pro toto utkání zadání co nejrychleji přenášet hru z jedné strany na druhou a následně využít odkrytých křídelních prostorů k rychlému protiútoku. Dosavadní výsledky soupeře naznačovali, že nás čeká soupeř „hratelný“ a bude záležet hlavně na nás, jak k zápasu přistoupíme. Bohužel prvnich více jak 10min. naše hra postrádala kvalitu. Sice jsme většinu času měli víc ze hry , ale naši hráči se přizpůsobili pomalému tempu hry soupeře a za celých 10min. jsme žádnou naší akci nezakončili střelou na bránu. Kopali jsme sice několik rohů, které však všechny směřovaly těsně před bránu a kde si je s přehledem posbíral, nikým neatakovaný, vysoký brankář Neveklova. Naší hře pomohlo prostřídání a přesunutí Tomáše Vošického na pozici pravého založeníka respektive falešného křídla. Ve 13min.se nám konečně podařila akce, kterou po našich hráčích chceme. Vybojovaný míč ve středu pole směřoval rychle na krajního obránce Láďu Siebrta, ten míč posunul po křídle na Tomaše V., který se prosadil jeden na jednoho přes obránce soupeře, zatáhl míč po křídle a odcentrovat před bránu. Na jeho nahrávku si do prostoru před bránu naběhl Jirka Jedlička a míč poprvé skončil v síti soupeře. Na další gól jsme si museli počkat 23 minuty, kdy po nahrávce Filipa Pištěka zakončil gólovou střelou Tomáš Vošický. Do poločasu jsme přidali ještě jeden gól, kdy ve 24min.svou samostatnou akci úspěšně zakončil Vašek Neužil, 3:0. V poločase bylo našim hráčům zdůrazněno, že mají pokračovat v aktivní hře a využívat celou šířku hřiště. Udělali jsme, dopředu avizovanou, změnu na pozici brankáře, kdy v bráně Kubu Řeháka vystřídala Natálka Králíčková. Kuba využil svou rychlost a technickou vyspělost při práci s míčem a od prvních minut druhého poločasu ho bylo plné hřiště. V 37min.vybojoval míč Jirka Jedlička, připravil míč Kubovi Ř., jeho střelu ze střední vzdálenosti ještě brankař vyrazil, ale míč ddo brány dorazil Dominik Lindner, 4:0. V 39min.prošel obranou soupeře svým sólem Vašek Neužil, obešel i brankáře, ale v zakončení do prázdné brány mu v poslední chvíli zabránil vypíchnutím míče obránce Neveklova. Z následujícího rohu zvyšoval na 5:0 Jirka J. po asistenci Dominika L. . Ve 42min.jsme kopali PÚ, který proměnil Kuba Ř. razantní střelou po zemi k tyči., 6:0. V této fázi zápasu jsme hru již plně kontrolovali, hráčům se hra dařila, byly k vidění pěkné akce, ale i kvalitní momenty v mezihře např.sklepnutí míče proti noze lépe postaveného spoluhráče a následný náběh a nahrávka do volného prostoru. Na 7:0 zvyšoval v 46min.Vašek N. . V 57min.zakončil akci mužstva Kuba Ř. křižnou střelou po zemi na vzdálenější tyč , 8:0 a na konečných 9:0 skóre upravil Filip Pištěk“

Martin Vošický k utkání dodal: „po rozpačitém začátku utkání se naše hra zlepšila a v zápase byly k vidění pěkné akce. Potěšitelné je, že se na 9 vstřelených gólech podílelo 6 hráčů (5 hráčů mělo asistenci) a výsledek tak neleží pouze na jednom nebo dvou hráčích. Obrana po druhé po sobě uhrála zápas s 0 obdržených gólů a to si také zaslouží pochvalu. Čekají nás teď tři těžké zápasy po sobě se soupeři z Křečovic, Sedlec-Prčice a Benešovem. Tyto zápasy budou skutečným testem naší hry. Věřím, že zodpovědným, poctivým a bojovným přístupem k hře, hrou na hranici svých možností, budeme i těmto mužstvům zdatným a vyrovnaným soupeřem.“

Více foto ze zápasu Nespeky – Neveklov najdete zde: