U19: TJ Nespeky – SK Votice 1:6 (0:2)

V dohrávce 6.kola 1.A třídy dorostu jsme na domácím hřišti přivítali SK Votice. Soupeř potvrdil roli favorita a hladce zvítězil 6:1. Náš jediný úspěch zaznamenal až v závěru Martin Tůma

Hodnocení zápasu převzato z webu dorostu

Po čtvrtečním zápase jsme hned v sobotu v netradičních 12:30 hod nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Proti kvalitnímu soupeři z Votic nebyl pro dohrávku šestého kola stále k dispozici Vojta Kuželka, Vašek Budík a tentokrát ani Honza Cháb. Po dopoledním zápase za starší žáky přijel Pepa Chaban, abychom měli alespoň jednoho na hráče na střídání. Na hřiště se dostal už ve 24. minutě, kdy ze zdravotních důvodů odstoupil Přemek. Tou dobou jsme prohrávali po rychlé brance z úvodu 1:0. Hosté od začátku ukazovali své fotbalové dovednosti. Rychlost, důraz a důslednost v soubojích, šikovnost při práci s míčem. Praktikovali především přímočarou hru s kolmými přihrávkami, občas se pokusili o sólovou akci. Nám se i v sestavě bez několika hráčů typické základní sestavy dařilo vcelku obstojně těmto snahám odolávat. Hru jsme kouskovali, ve složitých situacích hráli jednoduše a především poctivě přistupovali ke svým úkolům. Votice tak sice měly převahu, ale nejednalo se o soustavný tlak a trvalou hru v blízkosti naší branky. K ohrožení soupeřova gólmana jsme se mnohokrát nedostali. Nicméně po povedeném průniku Dana byl blízko k vyrovnání Pepa. Za již překonaným brankářem se mu však nepodařilo procpat míč přes obránce do sítě. Votice v 36. minutě po zpětné přihrávce na neobsazeného hráče přidaly druhý gól a do konce prvního dějství se už stav nezměnil.

Po přestávce jsme navázali na solidní a pracovitý výkon z prvních 45 minut. Ve velmi dobrém světle se předváděli oba krajní beci, Tifi s Šimonem. Byli aktivní a nebáli se hrát při zisku míče konstruktivně. David odvedl hodně dobré práce při bránění na stoperském postu. Dan, přestože to měl dnes v útoku těžké, dokázal zaměstnávat a udržovat ve střehu obranu Votic. I další hráči díky svému přístupu nepřipustili ani ve druhém poločase soustavný tlak hostů, který by vedl ve větší množství jeho gólových příležitostí. Přesto Votice prokazovaly svou fotbalovou vyspělost. V dnešním utkáním byly lepším celkem a v 55. minutě přidaly třetí branku. Mezi 75. a 80. minutou, kdy jsme poněkud vypadli z role, pak navýšily svůj náskok dalšími třemi brankami. Nakonec se i nám povedlo jednu akci dotáhnout až do gólového konce, když Martin překonal hostujícího gólmana přízemní střelou asi z 20 metrů.

Sestava: Honza Kříž – Lukáš Tiefenbach, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal – Honza Myslivec, Přemek Pilař, Martin Tůma, Lukáš Doležal – Lukáš Kulhavý, Dan Vošický, střídající: Pepa Chaban