Nespeky – Černolice

Vojkůvkova nádhera přinesla Nespekům výhru

Nespeky – Fotbalisté Nespek si v I. A třídě při Čarodějnicích v domácím prostředí poradily těsně s Černolicemi.

NESPEKY – ČERNOLICE 2:1

Domácí opět bez řady zraněných hráčů začali zápas opatrně a hlavně jim dělal velké problémy výborný Šultes, který měl v prvním poločase několik gólových šancí. Nejprve ho vychytal Šilhavý, následně krásnou akci zakončil střelou nad branku, poté ze čtyř metrů netrefil odkrytou nespeckou svatyni a nakonec mu ve vyložené akci Hanzal ukopl míč. Hosté měli více míč na kopačkách a domácí čekali na svou šanci. Ta přišla ve 40. minutě, kdy trestný kop ze strany Kupša hlavou prodloužil do sítě.

V úvodu druhého poločasu viděli diváci nádherný fotbalový moment, když Vojkůvka utěšenou křižnou ranou vymetl levou šibenici černolické branky. Hosté si následně vytvořili územní převahu, ale vyloženou šanci si nevytvořili. Za zmínku stál jen trestný kop Šultese, se kterým si Šilhavý poradil. Přesto se v 84. minutě prosadil po rohovém kopu Ševr. Domácí si ale výhru již nenechali vzít.

„První poločas byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Ve druhém nás již soupeř přehrával, chvílemi i nekřesťansky mačkal, ale do vyložené šance jsme ho nepustili. Dali jsme dva pěkné góly, hosté jenom jeden, a proto jsme zaslouženě vyhráli. Musím klukům poděkovat za plnění pokynů a bojovnost,“ radoval se po zápase kormidelník Nespek Václav Knížek starší.

Branky: 42. Kupša, 50. Vojkůvka – 84. Ševr. Rozhodčí: Myška. ŽK: 2:2. Diváci: 90. Poločas: 1:0.

Nespeky: Šilhavý – Štáf, Burian, Párys, Hanzal – Maršoun, Kukač (78. Kopecký) – Jasz (89. Rublič), Abdallah, Kupša – Vojkůvka.