Cerhovice – Nespeky

Nespeky drama zvládly

Cerhovice – Na hřišti zachraňujících se Cerhovic vyhrály ve fotbalové I. A třídě Nespeky díky brankám Urbana a v nastavení Dixy.

CERHOVICE – NESPEKY 0:2

V nervózním utkání se do první šance dostali domácí. V 15. minutě napřáhl Frydrych, jenže míč směřující do šibenice zázračně vytáhl nespecký gólman Šilhavý. Gól padl ale na druhé straně. Ve 24. minutě po dlouhém pasu přehodil Urban domácího gólmana ze třiceti metrů. V závěru poločasu odpískal rozhodčí nepřímý kop z malého čtverce za údajné nemístné poznámky brankáře Šilhavého. Domácí však hradbu hostujících těl neprostřelili.

Po změně stran měli Cerhovičtí velkou převahu, zatlačili Nespeky před velké vápno, ale kromě jedné povedené střely si žádnou brankovou příležitost nevytvořili. Naopak v 74. minutě po rohovém kopu netrefil hostující Kupša hlavou odkrytou branku. V dramatické koncovce, už v nastaveném čase, po chybě domácího brankáře, Dixa z velkého úhlu do prázdné branky pečetil výhru Nespek.

„V prvním poločase se nám podařilo vstřelit gól, ale jinak hra byla vyrovnaná. Po změně stran nás soupeř zatlačil, měl míč častěji na kopačkách, ale pouze ke čtverci. Do šancí jsme domácí moc nepouštěli.Utkání bylo dost vyhecované, ale všichni rozhodčí jej perfektně zvládli. Klobouk dolů. Tímto výsledkem jsme se definitivně zachránili,“ zhodnotil utkání kouč Nespek Václav Knížek starší.

Branky: 24. Urban, 90.+ 3. Dixa. Rozhodčí: Hron. ŽK: 1:4. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Nespeky: Šilhavý – Myslivec (66. Dixa), Krejza, Burian, Štáf – Jasz, K. Kulhavý (74. Kupša), Švehla, Sysel – Urban, Popelka (85. Sochor).