Nespeky – Slaný

Nespeky urvaly první jarní výhru

Nespeky – Ve fotbalové I. A třídě, skupině A, se Nespeky doma se Slaným dočkaly první jarní výhry.

NESPEKY – SLANÝ 2:1

Nespeky si vědomi, že se jim na jaře moc nedaří, vstoupily do zápasu aktivně a již v úvodu Popelkova rána skončila těsně nad hostující brankou. Hosté kontrovali střelou, kterou Šilhavý vyrazil. Slaný bylo nadále nebezpečné po rychlých brejcích a hlavně Stožický dělal domácí obraně velké problémy. Hosté měli šance, ale Kubaška a Galbavý netrefili z dobrých pozic branku, Galbavého trestný kop vyrazil bravurně Šilhavý. I domácí zahrozili, ale Dixa pálil mimo „zařízení„. Na začátku druhého poločasu mohli jít hosté do vedení, ale Štáf vykopl míč z brankové čáry. A tak otevřely skóre Nespeky, když po hodině hry, po zmatcích ve slánské obraně, se dostal míč ke Kupšovi a ten jej se štěstím dostal do branky – 1:0. Poté hosté získali převahu, ale brankář Šilhavý domácí několikrát podržel. A tak opět udeřili domácí. V 85. minutě unikl po straně Urban a jeho přihrávku proměnil Popelka ve druhý gól. V závěru Volf sice snížil po hrubce v domácí obraně, ale první jarní výhru si již Nespeky nenechaly vzít. „Hosté byli fotbalovější, ale do vážnější šance jsme je nepustili. My jsme dřeli, měli nějaké příležitostí a asi zaslouženě vybojovali tři body. Chtěl bych klukům poděkovat a jsem rád, že jsme se konečně trefili do brány,“ poznamenal k zápasu šťastný kormidelník Nespek Václav Knížek starší.

Branky: 60. Kupša, 85. Popelka – 89. Volf. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 1:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0.

Nespeky: Šilhavý – Štáf, Myslivec, Burian, Pavlík – Jasz, Kulhavý, Švehla (89. Sochor), Kupša – Dixa (58. Urban), Popelka.