Benešov B – Nespeky

Nádherné střely nespeckých hráčů dostaly Benešov na kolena

Pyšely – Na pořadu sedmého kola fotbalové I. A třídy bylo okresní derby mezi benešovským béčkem a nováčkem z Nespek. Zápas v Pyšelích se stal překvapivě jasnou záležitostí zkušenějších hostů před mladickým domácím elánem.

BENEŠOV B – NESPEKY 1:4

O osudu zápasu rozhodli v okresním derby Nespečtí mezi 13. a 17. minutou, ve kterých se nádhernými střelami prezentovali Popelka s Dixou, po nichž domácí gólman Tlamicha jen nevěřícně lovil míč ze sítě. Benešovští zahrozili pouze střelou Breburdy, která však mířila nad. Hosté mohli ještě skóre navýšit, ale Rosenvalda a Obermajera vychytal Tlamicha, Pavlík mířil vedle. V závěru poločasu zkoušel dostat domácí do hry Breburda, ale z úhlu trefil pouze spojnici tyčí.Úvod druhého poločasu vyšel opět hostům, když Burian bombou z dvaceti metrů překvapil potřetí Tlamichu. Benešov ale nesložil zbraně a v 54. minutě snížil z penalty Keltnerem po faulu na Balatu – 1:3. Jenže velmi dobře hrající hosté drama nepřipustili, když v 68. minutě po kombinaci a centru Buriana hlavičkoval přesně Obermaier. V závěru si již Nespečtí překvapivě vysoké vítězství v pohodě pohlídali.„Odehráli jsme smolný zápas. Přestože jsme se na derby moc těšili, nedopadl zápas vůbec podle našich představ. Vše ovlivnily dvě dokonalé střely na začátku utkání, při kterých jsme nechali útočníkům na můj vkus moc prostoru. Poté se již zápas jen dohrával,“ povzdechl sikouč benešovského béčka Petr Slepička a podotkl: „Na klukách byla znát deka, ze které se po celé utkání nedostali. Bohužel nebyl nikdo, kdo by vzal na sebe zodpovědnost a chtěl osud zápasu změnit. Soupeř vyhrál zaslouženě a my se musíme rychle oklepat a zapomenout.“„Hráli jsme dobře, zaslouženě vyhráli a dali excelentní góly, které brankář nemohl chytit. V první půli jsme měli do kopce kromě dvou branek ještě další šance. Soupeř měl jen dvě pološance. O přestávce jsme si v kabině řekli, že by bylo škoda výhru ztratit, zvláště, když jsme měli utkání velmi dobře rozehrané. A to se nám povedlo. Na začátku druhého poločasu se z kopce krásně trefil Martin Burian. Benešov sice snížil z penalty, ale Obermaier po standardní situaci pojistil naší výhru a závěr jsme si již v poklidu pohlídali. Klukům chci poděkovat na velmi dobrý výkon na těžkém terénu. Jsem rád i, že zápas nebyl vyhrocený a zvládl ho i rozhodčí,“ měl radost po výhře trenér Nespek Václav Knížek starší, kterého potěšila i výhra Bohemky nad Slávií, kterou osobně sledoval na stadionu, takže prožil parádní sobotu.Branky: 54. Keltner (z PK) – 13. Popelka, 15. Dixa, 49. Burian, 68. Obermaier. Rozhodčí:Velebil. ŽK: 3:1. Poločas: 0:2.Benešov B: Tlamicha – Vyhlídal, Verner, Komárek, Rezek (46. Urban) – Balata, Krejza (73. Konopiský), Breburda, Zoubek, Keltner – Večera (77. Maršoun).Nespeky: Vejvoda – Myslivec, Obermaier, Pavlík – Röhrich, Burian, T. Rosenvald, Boev (85. F. Jendele), Kupša – Popelka (80. D. Jendele), Dixa (25. Jasz).

Autor: Pavel Šimáček