Nespeky – Votice

V okresním derby viděli diváci jen sedm žlutých karet, góly žádné

Nespeky – Fotbalová I. A třída, skupina A, otevřela svoje brány a hned v prvním kole na sebe narazily v okresním derby týmy Nespek a Votic. Zápas před početnou diváckou kulisou přinesl sedm žlutých karet (šest u hostů), dvě zranění již v prvním poločase, ale žádný gól.

NESPEKY – VOTICE 0:0

Nováček z Nespek měl po většinu zápasu územní převaze, ale míč za záda votického gólmana Soukupa nedostal. Hostující brankář si v prvním poločase poradil se střelou Dixy i ránou Pavlíka. Když mu míč po ráně Boeva vypadl, tak zamířil Kupša nad. Nespecký hráč měl vychýlenou mušku i v závěru poločasu. Hosté byli překvapivě neškodní a Vejvoda si mohl vzít dovolenou.

V úvodním dějství také došlo ke dvěma zraněním, ve 32. minutě musel pro poranění kolena odstoupit domácí stoper Kyselka, kterého o chvíli později následoval do kabin s bolavými zády hostující Jonszta.

Druhý poločas začal stejně jako první, domácí aktivitou. Jenže trestný kop Kulhavého chytil Soukup a Popelka po sóle sice přehodil votického gólman, ale i branku, Kupša v tutovce po brejku, jak jinak, přestřelil a ránu F. Jendele z dálky Soukup vyrazil. Votice v Nespekách herně zklamaly, přesto nakonec mohly zvítězit. Nejprve nezvládly únik čtyři na jednoho, následně Homolka poprvé po centru Bareše přestřelil a podruhé, po chybě brankáře Vejvody (vypadl mu míč z ruky), netrefil prázdnou branku.

„Musíme být pokorní a bod brát, i když jsme měli o dvě, tři šance víc než Votice. Bylo to vyrovnané, bojovné utkání, kterému chyběly góly. Klukům nemůžu nic vytknout, jen nám k vítězství chybělo trošku štěstíčka při vypracovaných šancích,“ poznamenal po zápase trenér Nespek Václav Knížek starší a dodal ke zranění Kyselky: „Volal mi od doktora, že nemá vazy v koleni naštěstí přetržené, ale jen natažené. Přesto nám bude nejméně čtrnáct dní chybět.“

„Nehrála se žádná fotbalová nádhera. Zápas byl bojovný, nervózní, se dvěma šancemi na obou stranách, spoustou osobních soubojů a nepřesností. Mrzí nás, že jsme ztratily body, ale byl to remízový zápas, ve kterém jsme mohli být šťastnější, když jsme měli nejvyloženější šanci, ale Kuba Homolka v závěru netrefil prázdnou branku,“ podotkl po derby kouč Votic Martin Bárta.

Rozhodčí: Roth. ŽK: Kukač – Šlejmar, Podhorský, Bareš, Dušátko, Říha, Kolář. Diváci: 170.

Nespeky: Vejvoda – Myslivec, K. Kulhavý, Kyselka (32. F. Jendele), Pavlík – Popelka, Burian, Kukač, Boev – Kupša (66. Jasz), Dixa (83. Röhrich).

Votice: Soukup – Říha, Šlejmar, Dušátko, Bareš – Jonszta (39. Homolka), Kolář, Podhorský, Viskup – Štork (85. Molčík), Němeček (70. V. Budil).

PAVEL DRNEC

Autor: Pavel Šimáček