Nespeky – Stříbrná Skalice

Nespecká kanonáda se zastavila na čísle devět

Nespeky – Ve 22. kole fotbalové I. B třídy, skupiny D, si pohrál lídr z Nespek jako kočka s myší s poslední Stříbrnou Skalicí, které nastřílel devět branek.

NESPEKY – STŘÍBRNÁ SKALICE 9:1

V nevlídném počasí, ale na dobrém terénu, hosté nedokázali s domácími držet krok ani na začátku utkání. Již ve 2. minutě dostal Nespeky do vedení Dixa z trestného kopu. Poté domácí Sysel a Tyrner přestřelili branku Skalice z dobrých pozic. Ve 23. minutě již zvýšil Kupša hlavou po rohu na 2:0, aby vzápětí Dixa pohodlně kolem brankáře vsítil třetí gól. Za chvíli stejný hráč trefil tyč hostující branky, aby účet poločasu podtrhl krásnou střelou Sysel.

Do druhého dějství nastoupili domácí ospale, čehož využil po chybné rozehrávce Říha a po sóle překonal lobem Vejvodu – 4:1. Pak se zaskvěl výbornými zákroky brankář Skalice Louda, když vychytal krásné střely Sysla a Buriana. V 66. minutě ale zvýšil na 5:1 Kupša, aby následně Louda lapil gólovou ránu Myslivce. Poté si po zmatcích v obraně vstřelili hosté vlastní gól. V 80. minutě došlo ke kuriózní situaci, když Nespečtí nastřelili třikrát břevno hostující branky. V závěru ještě L. Nachtman z dorážky a D. Jendele upravili na konečných 9:1.

Branky: Kupša 3, Dixa 2, L. Nachtman, Sysel D. Jendele, vlastní – Říha. Rozhodčí: Hanák. ŽK: 0:2. Diváci: 30. Poločas: 4:0.

Nespeky: Vejvoda – Párys (78. F. Jendele), L. Nachtman, Kyselka, Tyrner (79. R. Vojkůvka) – Sysel, K. Kulhavý (68. D. Jendele), Burian, Myslivec – Dixa, Kupša.