Nespeky – Miřetice

Nespeky připravily Miřeticím velikonoční nadílku

Nespeky – Souboj týmů hrajících ve fotbalové I. B třídě o postup (Nespeky) a o záchranu (Miřetice) skončil podle předpokladů jasnou výhrou domácích, kteří navíc hosty poslali domů se sedmigólovou velikonoční nadílkou.

NESPEKY – MIŘETICE 7:1

Pouze čtvrt hodiny drželi hosté krok s domácími Nespeky. Po první vstřelené brance, kterou zařídil hlavou Lukáš Nachtman po rohovém kopu (bratr Karla a premiérový start v dresu Nespek), začala mít hra Miřetic trhliny. Nespečtí si vytvářeli šance a v poslední desetiminutovce prvního poločasu přidali další tři branky. Nejprve Dixa z penalty, poté Párys a K. Kulhavý.

Hned po změně stran zvýšil Kupša na pětibrankový rozdíl a o zápase bylo rozhodnuto. V 70. minutě se Sysel obtočil kolem svého strážce a podél gólmana Hanuše zvýšil na 6:0. Domácí poté přestali být v obraně tolik pozorní, čehož Miřetice využily ke vstřelení gólu, když si Kyselka srazil centrovaný míč Hájka do vlastní branky. V poslední minutě se to samé podařilo na druhé straně Přitasilovi.

„Rozdíl v tabulce byl vidět i na hřišti. My jsme se pomalu rozehrávali a postupně jsme stříleli i branky. Mohlo jich být víc. Výhodou pak bylo, že jsem mohl vystřídat i hráče z lavičky,“ uvedltrenér Nespek Václav Knížek.

Po velikonoční nadílce nebylo do řeči miřetickému kapitánovi Milanu Zajícovi, který jen lakonicky podotkl, že soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál.

Branky: 18. L. Nachtman, 36. Dixa (z PK), 40. Párys, 42. K. Kulhavý, 48. Kupša, 70. Sysel, 90. Přitasil (vlastní) – 79. Kyselka (vlastní). Rozhodčí: Chrudimský. Bez karet. Diváci: 50.Poločas: 4:0.

Nespeky: Vejvoda – K. Nachtman (71. D. Jendele), Kyselka, L. Nachtman (74. F. Jendele), Myslivec – Sysel, Burian, K. Kulhavý (54. Pavlík), Párys (62. Maršoun) – Dixa, Kupša. D. Jendele (76. Maršoun).

Miřetice: Hanuš – Zajíc, Přitasil, Rek, J. Hájek – Turek, J. Kamarýt (40. Novák), Filip, Jantač – Seidl, Vondrák.

Autor: Petr Roubíček