Nespeky – Zdislavice

Nespeky se na výhru v derby moc nenadřely
Nespeky – Na pořadu druhého jarního kola fotbalové I. B třídy, skupiny D, bylo okresní derby mužstev z popředí tabulky. Zápas jasně ovládly Nespeky, když třikrát rozvlnily zdislavickou síť. Hosté navíc přišli o vyloučeného Müllera.

NESPEKY – ZDISLAVICE 3:0

V okresním derby byla hlavně v první půli hra velmi rozpačitá, čemuž odpovídalo i skóre. Nespeky měly příležitost již v první minutě, když po centru Rosenvalda střelu Kupši srazil obránce na roh. Poté vyrazil ránu Dixy brankář Smetana. Hosté se následně dostali do přečíslení domácí obrany, ale Tyrner hlavou odvrátil míč na poslední chvíli na rohový kop. V 25. minutě se dostával sám před Vejvodu zdislavický Vobecký, ale Myslivec mu na poslední chvíli odkopl míč na roh. Ve 35. minutě se domácí dočkali, když Dixovu střelu do tyče nadvakrát dotlačil do sítě Kupša.

Ve druhém poločase podali Nespečtí velmi dobrý výkon a v 53. minutě zvýšil Dixa na 2:0. Vzápětí mohl snížit zdislavický Vobecký, ale v gólové šanci zklamal. Po hodině hry přišla nejhezčí akce zápasu, když Dixa po úniku našel před brankou Buriana a ten nedal hostujícímu gólmanovi šanci – 3:0. Do konce utkání byli domácí jasně lepším mužstvem, zahodili několik gólových šancí a celkem zaslouženě získali tři body. V 89. minutě vyvrcholil hostující zmar, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Müller.

„Vyhráli jsme zaslouženě, i když jsme měli potíže se sestavou, ale nějak jsme jí dali dohromady. Kluci bojovali a mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. V prvním poločase jsme se dostali do vedení, ale soupeř mohl vyrovnat. Ve druhém poločase jsme již hosty do ničeho nepustili a mohli nastřílet víc gólů. Udrželi jsme čisté konto, takže obrana zahrála dobře a v útoku jsme dali tři góly, což je taky dobré,“ měl radost po derby kouč Nespek Václav Knížek starší a už myslí na další zápas: „Výhru musíme potvrdit v důležitém zápase v Tuchorazi, ale uvidím, kdo se mi dá z marodů dohromady.“

„V prvním poločase byli domácí lepší, ale v prvních třiceti minutách jsme měli dvě, tři tutovky, které jsme bohužel neproměnili. Navíc jsme dostali těsně před přestávkou gól, který hodně naši hru ovlivnil. Ve druhé půli jsme jakoby na hřišti nebyli a domácí zaslouženě vyhráli,“ povzdechl sikouč Zdislavic František Heřmánek a trochu se zlobil: „Rozhodčí Garaja pískal dobře, jen si myslím, že nám nemusel vyloučit v závěru Müllera. Podle mě to zákrok na druhou žlutou kartu nebyl, protože takových bylo v zápase hodně.“

Branky: 35. Kupša, 53. Dixa, 60. Burian. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 1:4. ČK: 89. Müller (Z). Diváci:60. Poločas: 1:0.

Nespeky: Vejvoda – Párys, Kyselka, Pavlík, Burian, Sysel, Rosenvald, Kupša (80. Vojkůvka), Dixa, Tyrner (68. Maršoun), Myslivec.

Zdislavice: Smetana – Gregor (77. P. Naňák), Jankovský, Lapáček, T. Bouček – Vobecký, Müller, Kubálek, Pecháček – Kupsa, Bárta.

PAVEL DRNEC

PAVEL DRNEC