Nespeky – Uhlířské Janovice

Burian zachoval při penaltách pevné nervy

Nespeky – Šlágr fotbalové I. B třídy mezi druhými Nespeky a prvními Uhlířskými Janovicemi zvládli lépe domácí, kteří, ale vybojovali výhru až ve druhém poločase ze dvou penalt proměněných Martinem Burianem.

NESPEKY – UHLÍŘSKÉ JANOVICE 2:1

Ve šlágru kola, kdy nastoupilo druhé mužstvo soutěže (Nespeky) proti lídrovi z Uhlířských Janovic, měli domácí hned v úvodu velkou příležitost, ale míč po krásném centru F. Jendele špatně trefil před brankářem Dixa. Nespeky sice získaly mírnou převahu, ale Maršoun, Dixa a F. Jendele šance nepřetavili v gól. Hosté vycházeli ze zabezpečené obrany a předváděli rychlé protiútoky a jeden ve 33. minutě přetavili v gól, když Uher potrestal chybě ve středu domácí obrany.

Ve druhém poločase zpřesnily Nespeky hru a místy si vytvořily drtivou převahu. Maršoun z malého vápna trefil brankáře na brankové čáře, Dixa v gólové pozici netrefil branku a střelu Pavlíka vyrazil gólman Janovic. Po hodině hry mohli hosté rozhodnout, ale Jelínek v dobré pozici zamířil vedle.

Rozhodnutí nakonec přinesli dva domácí hráči – střídající Panenka, jenž byl dvakrát faulován v pokutovém území Janovic a Burian, který obě nabídky (druhou se štěstím) přetavil v otočení výsledku ve prospěch Nespek, jenž tak vyskočily do čela tabulky.

Domácí si za výkon ve druhém poločase výhru zasloužili, hosté jako lídr tabulky v Nespekách zklamali.

Branky: 65. a 78. Burian (obě z z PK) – 33. Uher. Rozhodčí: Fára. ŽK: 1:4. Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Nespeky: Vejvoda – Pavelka, Nachtman, Pavlík, F. Jendele – Žovinec, Burian, K. Kulhavý (89. V. Kulhavý), Sysel (62. Panenka) – Maršoun, Dixa (67. D. Jendele.