Miřetice – Nespeky

Nespeky si v derby pochutnaly na Miřeticích

Miřetice – Ani v pátém kole fotbalové I. B třídy, skupiny D, se neočkalnováček z Miřetic prvních bodů. Doma totiž v okresním derby nestačilna velmi dobře hrající Nespeky, které ještě nepoznaly v soutěžihořkost porážky a díky lepšímu skóre s Uhlířskými Janovicemi sedostaly na čelo tabulky.

MIŘETICE – NESPEKY 1:5

Dosud nebodující nováček z Miřetic nezačal derby špatně a byl Nespekům vyrovnaným soupeřem. Jenže individuální chyby domácíchumožnily hostům vstřelit dvě branky Žovincem v 15. a 21.minutě. Po rychle rozehraném rohu snížil hlavou Fialka, ale vyrovnat domácím zešancí nepodařilo. A tak přišel v závěru poločasu trest od Panenky.Druhá půle začala náporem Miřetic, se kterým si dobře hrající Nespeky poradily a přidaly další dva góly. Nejprve Nachtman z trestného kopu av závěru si centr Žovince srazil do vlastní sítě Seidl.

„Rychle jsme prohrávali dvoubrankovým rozdílem. Poté jsme snížili a místo, abychom do půli zápas zdramatizovali a vyrovnali, tak jsme dostalijsme třetí gól. Po otočce jsme dostali další dva a bylo hotovo,“ byl zklamaný po zápase trenér Miřetic Petr Kotora, jenž s mužstvem stálečeká na první bod v soutěži a našel příčiny: „Špatné stojíme a vykrýváme prostory, jsme nedůslední, nepřihrajeme si čtyřikrát za sebou akdyž už míč dostaneme dopředu a máme šance, tak je nedáme.

„Naopak kouč Nespek Václav Knížek byl po zápase s hrou i výsledkem velmi spokojený. „Zápas se mi líbil, zvláště, když vyhrajete 5:1 natakovém malém hřišti, které jsem snad v životě neviděl ani na něm nehrál. Přesto jsme se něm srovnali, hráli jednoduše po zemi, a tak jsme senepřizpůsobili domácí hře nakopávaných míčů. Poradili jsme si i s jejich standardními situace a dlouhými auty až do našeho vápna. Soupeřejsme k ničemu nepustili a brankář Vejvoda chytil již za rozhodnutého stavu dvě krásné střely. Jinak to bylo slušné utkání, rozhodčí velmi dobřepískal a naše výhra byla zasloužená.

„Branky: Fialka – Žovinec 2, Panenka, vlastní, Nachtman. Rozhodčí: Garaja. ŽK: 4:4. Diváci: 80. Poločas: 1:3.

Miřetice: Michal Hanuš – P. Čáp, Doležal, Seidl, Zajíc – J. Přitasil, J. Kamarýt, Jantač, Jandák – Vondrák, Fialka. Střídali: Miroslav Hanuš, Turek,L. Kamarýt, Hájek.

Nespeky: Vejvoda – Myslivec, Nachtman, Pavlík (75. Pavelka), Tyrner – Kupša, Burian, Žovinec – K. Kulhavý (72. Sysel) – Panenka, Dixa(70. Kadeřábek).

Autor: Pavel Šimáček