Nespeky – Zvole

Nespeky se s nováčkem nadřely

Nespeky – Fotbalové I. B třídy otevřely své brány. Domácí přivítali nováčka soutěže a měli s ním hodně práce. Nakonec ho s notnou dávkou štěstí porazili.

NESPEKY – ZVOLE                2:0

Nováček soutěže začal v Nespekách zakřiknutě, proto měli domácí na začátku zápasu Dixou dvě šance, ale gólman hostí si s nimi snadno poradil. Hosté zahrozili v 16. minutě Tomancem, jenže brankář Vejvoda byl na místě. Na druhé straně Sysel sám před brankou střelecky zkolaboval. Do vedení se dostaly Nespeky kuriózní brankou, když hostující gólman při výkopu fauloval a Burian se z penalty nemýlil. Do poločasu mohl Kupša zvýšit, ale z loženky mířil vedle.

Po změně stran získali hosté převahu, jenže Vnuk a Gabriel šance zahodili, navíc Tomanec zatřásl břevnem. Klíčový moment zápasu přišel v 64. minutě, kdy po rohovém kopu vynikající Vejvoda vytáhl Gabrielovu hlavičku ze šibenice, aby z protiútoku po střele Maršouna vyražený míč brankářem Dixa dorazil do prázdné branky –  2:0. Hosté nesložili zbraně, měli další šance, ale domácí obrana nájezdy ustála.

Branky: 26. Burian (PK), 64. Dixa. Rozhodčí: Chrudimský. ŽK: Burián/5. Diváci: 100. Poločas: 1:0. Nespeky: Vejvoda – Myslivec, Nachtman, Pavlík, V. Kulhavý (19. Tyrner, 80. Panenka) – J. Kadeřábek, Burian, K. Kulhavý, Sysel (60. Maršoun) – Kupša, Dixa.

Autor: Petr Roubíček