Nespeky – Dobříš

Dixa se proměnil po přestávce v gólové monstrum

Nespeky – Po skončení fotbalové sezony naskočila okresní mužstva v krajských soutěžích ještě do Krušovického poháru. Nespekům se probudil kanonýr Dixa a pěti góly po přestávce srazil na zem Dobříš (I. A třída).

NESPEKY – DOBŘÍŠ 6:3

Nespeky nezačaly zápas špatně, ale Sysel tvrdou ranou jen těsně minul šibenici dobříšské branky a Dixu v obrovské šanci vychytal gólman. To Maryška v první příležitosti hostů proti novému gólmanovi Nespek Vejvodovi nezaváhal. Následně trefil Dort tyč domácí branky. Vzápětí se na stejné místo trefil i na druhé straně Dixa. Ve 32. minutě prostřelil Dort Vejvodu a zdálo se být rozhodnuto.

Jenže ve druhém poločase si spící kanonýr Nespek Dixa asi vzal jiné kopačky a začal na hřišti řádit, jak černá ruka. Mezi 50. až 78. minutou se totiž stala nevídaná věc a pětkrát rozvlnil dobříšskou branku. Klíčový moment ale nastal v 60. minutě, když domácí brankář Vejvoda za stavu 2:2 předvedl výborný postřeh proti gólové střele z bezprostřední blízkosti. V závěru ještě přidal šestý úspěch Nespek Bialonczyk, aby divoké skóre uzavřel hostující Karas.

Branky: Dixa 5, Bialonczyk – Maryška, Karas, Dort. Rozhodčí: Kovář. Bez karet. Poločas: 0:2.

Nespeky: Vejvoda – Párys, Nachtman, Kučera (46. Hořický), V. Kulhavý – Tyrner, Sysel, Pavelka, Čáp (46. Kupša) – Dixa, Bialonczyk.