Nespeky – Zdislavice

 

 

 

Nespeky se protrápily k bodům

Nespeky – Ve fotbalové I. B třídě se odehrálo okresní derby mezi dobře hrajícími Nespeky a probuzeným nováčkem ze Zdislavic. Zápas nepobral moc krásy, přesto si domácí, kteří podali nejslabší výkon na podzim, připsali výhru, když více jak poločas hrály Zdislavice bez vyloučeného Jaroše.

Nespeky – Zdislavice 2:0

 

Nespeky roli favorita herně nepotvrdily. Od začátku utkání sice získaly převahu a v 10. minutě kopal Pavlík penaltu za stažení T. Rosenvalda, ale branku Zdislavic přestřelil. Následovala velká šance hostujícího Kubálka, který ale hlavou trefil dobře postaveného Králíčka. Poté ale byli nebezpečnější domácí, ale střelu K. Kulhavého vyrazil Klenot na rohový kop, který zlikvidoval i šance T. Rosenvalda a Kalendy.

Ve 36. minutě se již domácí dočkali, když jim Kalenda zajistil vedení. O chvíli později netrefil nespecký Sisel z dobré pozice branku. Ve 42. minutě byl vyloučen za kritiku rozhodčího Jaroš a hosté dohrávali v deseti. V závěru poločasu dělal hrubou chybu brankář Králíček, ale Zdislavičtí ji nevyužili.
Ve druhém poločase se nehrál fotbal pro oko diváka. Sislův lob sice skončil na břevně hostující branky, ale to bylo na dlouho vše. Hosté o deseti zvýšili pohyb, začali domácí napadat a vyrovnali hru. Utkání nakonec rozhodla hrubá chyba brankáře Klenota, jehož rozehrávku zachytil Kamil Kulhavý a do prázdné branky pečetil na 2:0.

Trenér Nespek Petr Novotný po vítězném zápase moc spokojeností nehýřil. „Začátek utkání se nám vydařil, byli jsme aktivní, ale po neproměněné penaltě přišel zlom. Hráči přestali kombinovat, hrát, výkon upadl a v tomto duchu jsme odehráli celý poločas. V závěru přišlo vyloučení soupeřova hráče, což nám paradoxně ještě více ublížilo. Druhý poločas nebyl o moc lepší, a tak jsme se protrápili k výhře. Jsem spokojený jen se třemi body, ale s výkonem nikoli. Pochvalu zaslouží jen Kamil Kulhavý, David Čáp a Michal Kalenda, ostatní podali špatný výkon.“

Kouč Zdislavic Ladislav Fiala se po zápase zlobil. „Chtěli jsme uspět a slabší výkony Nespek nám dávaly naději. Bohužel přílišná nervozita nám znemožňovala kontrolu míče a následkem toho jsme byli pasivní. První šance domácích skončila přísným pokutovým kopem. Navíc jednostranné řízení utkání ovlivnilo koncentraci našich hráčů spíše směrem k rozhodčímu, než na hru samou. Následovalo nepochopitelné vyloučení Jaroše, a tak se zbytek poločasu více diskutovalo, než hrálo. Vedoucí branka Nespek padla po nezvládnutém přečíslení naší pravé strany obrany,“ a dodal k druhému dějství: „Druhý poločas přinesl zklidnění na hřišti, ale kvalitě hry to nepomohlo. Na neschopnost domácích něco vymyslet a prosadit se, navázala naše bojácnost a pasivita. A tak o dvoubrankovém vítězství Nespek rozhodla hrubá chyba našeho brankáře.“

Kouč Zdislavic ještě poznamenal k soupeři. „Domácí byli zatím nejslabším mužstvem v soutěži, které jsme potkali, ale za náš zbabělý výkon jsme si body nezasloužili. Navíc měli hráči za úkol dohrát v Nespekách v jedenácti lidech, ale ani to se nám nepodařilo.“

Branky: Kalenda, K. Kulhavý. Rozhodčí: Kalík. ŽK: P. Bouček, T. Bouček (oba Z). ČK: 42. Jaroš (Z). Diváci: 70. Poločas: 1:0.

Nespeky: Králíček – Párys, Nachtman, Pavlík, Myslivec (80. Jelínek) – Čáp, Burian, K. Kulhavý, Kalenda – Sisel (75. Kadeřábek), T. Rosenvald.

Zdislavice: Klenot – Lukáč (70. T. Bouček), Doležal, Páv, Jirka – Jaroš, Gregor (82. Jankovský), P. Bouček, Kubálek, Pecháček – Naňák (46. Ngo).

Převzato z Benešovského deníku