Sokol Nespeky A – Afk Slavoj Podolí

Sokol Nespeky A- Afk Slavoj Podolí   4:4

V přípravném zápase v letní přípravě se naše A-mužstvo střetlo ,tak jako v  každém přípravném období s mužstvem pražské A-třídy  Afk Slavoj Podolí.

 

Ani jedno z mužstev nenastoupilo do utkání v nejsilnějších sestavách z důvodu dovolených či zranění.

Od prvních minut se hrálo v přátelském duchu,ale úroveň zápasu byla vcelku dobrá.První poločas patřil domácímu mužstvu .V 10.a v 17.minutě se dostal do tutových šancí Honza Cháb,ale nedal.V další obrovské šanci se ocitl zkušený a většinou neomylný Honza Kadeřábek ,ale také nedal.Na první branku jsme čekali do 25.minuty  ,kdy po velice hezké akci  z hranice velkého vápna střílel Martin Burian a brankář soupeře byl bez šancí.Ve 33.minutě rozjel akci z pozice stopera Karel Nachtman,kdy přešel s míčem ,až před velké vápno soupeře tam rozehrál do pravé strany na Honzu Kadeřábka ,který předložil tutovku pro Jirku Charváta a ten zvýšil na 2:0.Soupeř se v prvním poločase do šance v podstatě nedostal hlavně díky dobré obranné činnosti našeho mužstva.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s jednou změnou ,kdy odstoupil Míra Pavlík s lehčím zraněním a nastoupil Petr Kumpošt.Začali jsme opět kombinační hrou ,ale v průběhu druhého poločasu bylo na některých hráčích znát ,že jim ubývají síly.Příkladem byl David Čáp ,který hlavně díky sobě nehrál utkání delší dobu.Soupeř  ve druhém poločase přidal a výsledkem bylo ve 20.minutě snížení na 2:1.Tato branka ,ale zřejmě platil neměla,když hostující hráč se dostal s míčem za postraní čáru,ale pomezní rozhodčí pustil tuto situaci.Naši hráči přestali hrát ,ale to je neomlouvá,pokud by hráli dál zřejmě by branka nepadla.Naší odpovědí bylo zvýšení Honzou Chábem na 3:1.Ve 31.minutě po závaru před naší brankou jsme nedokázali odkopnout míč do bezpečné vzdálenosti a soupeř nás potrestal krásnou střelou z velkého vápna 3:2.Ve 38.minutě jsme po samostatné akci a chytré střele Petra Kumpošta opět zvýšili na 4:2.Ve 40.minutě byl sražen v pokutovém území Jirka Charvát a následoval pokutový kop.K míči se postavil Martin Burian a polovysokou střelou nechal vyniknout brankáře Podolí.Za tuto neproměněnou penaltu nás dokonale potrestal internacionál,bývalý reprezentant Československé republiky  a  Bohemians Praha František Jakubec,který nastoupil jako trenér Podolí na posledních 15.minut.Ve 40.minutě se postavil z levé strany k trestnému kopu a po centrovaném míčí ,se nedohodli Petr Kumpošt s brankářem Tomášem Tylingrem a míč nepochopitelně skončil v naší síti.O chvilku později jsme ztratili ve předu míč a po rychlé akci nás opět potrestal František Jakubec 4:4.

Sestava Sokola Nespek-Tylingr-Párys,Nachtman,Pavlík/46.Kumpošt/,Fleishhans-Kadeřábek,Presl,čáp,Charvát-Burian,Cháb

„S prvním poločasem jsem byl spokojený jen mě mrzely neproměněné šance.Po změně  stran ,bylo znát ,že musíme vylepšit fyzickou kondici a vyvarovat se chyb ,které jsme vyrobili a soupeři darovali vyrovnání výsledku.Utkání splnilo svůj účel  a jsem rád ,že jsem si vyzkoušel hráče ,kteří v A-mužstvu delší čas nehráli.” Trenér Petr Novotný

Další utkání sehrajeme ve čtvrtek 5.8 s mužstvem Sokol Benice/pražská druhá třída/ výkop v 18.00

V sobotu nás čeká mužstvo PSK Union Strašnice /pražská A-třída/    výkop v 17.00  obě utkání se hrají na hřišti V Nespekách

Autor článku Petr Novotný