Sokol Nespeky A – Sokol Benice

Sokol Nespeky A- Sokol Benice  4:1

Ve čtvrtečním přátelském utkání se domácí Nespeky střetly s pražským mužstvem Sokol Benice hrající druhou třídu.

Od začátku zápasu byl znát rozdíl obou mužstev.V prvním poločase domácí mužstvo mělo stálou převahu ,ale největším problémem bylo zakončení.Největším spalovačem byl Martin Burian hrající netradičně v útoku.Na první branku se čekalo do 25.minuty ,kdy rozehrávku soupeře vystihl Tomáš Panenka a  střelou k tyči otevřel skóre zápasu 1:0. Po dalších slibných šancích byl ve velkém vápně sražen Burian a Panenka se z penalty nemýlil 2:0.

Do druhého poločasu obě mužstva nastoupila ze změnami v sestavách a na hře to v úvodu bylo znát.Benice ožily a byly chvílemi  vyrovnaným soupeřem pro domácí. Zvlášť ,když v 55.minutě neudržel střelu z trestného kopu brankář Donát  a hosté snížily na 2:1.

Domácím hráčům dělala stále problémy finální přihrávka a zakončení  ,hlavně Michal Kalenda ,který měl na kopačkách další tutovky.Navýšit skóre se nakonec  podařilo v 70.minutě Jirkovi Charvátovi  po chytré střele z pravé strany  3:1.Na konečných 4:1 upravil v 78.minutě po centru z pravé strany Honza Cháb 4:1

„Zápas splnil svůj účel v rámci letní přípravy.Po celý zápas jsme byli lepším mužstvem ,ale zakončení a řešení gólových situací bylo od některých hráčů špatné.Zápas mi ukázal na čem musíme do začátku soutěže zapracovat.Vyzdvihl bych dva hráče hrající v přípravě s velkou chutí  Karla Nachtmana a Jirku Charváta.’’ Trenér Petr Novotný

Sestava Sokol Nespeky – Donát-Flieshhans,Nachtman ,Pavlík,Kulhavý-Presl,Freimann,Kalenda,Charvát-Panenka,Burian