SG: TJ Nespeky – Bohemians Praha 1905  6:7 (4:2)

Konečně jsme se dočkali!!! Více než půl roku, přesněji řečeno rovných 186 dní, se na nespeckém hřišti nehrál žádný fotbalový zápas v kategorii dospělých. Až včera. Dlouhou pauzu, která byla způsobena opatřením proti šířením nemoci COVID-19, přerušil až zápas starých gard.  Navíc to nebyl jen tak obyčejný zápas, do Nespek zavítaly legendy Českého fotbalu.

V Nespekách fotbal vystoupil z karantény.

Nespeky – Bohemians  6:7  (4:2)

V pátek 15. května jsme vedle svátku svaté Žofie oslavili především návrat fotbalu do Nespek! Na hřiště do Sokolské ulice přicestoval výběr legend Bohemians Praha, který v přátelském utkání změřil síly s domácími veterány.

Přítomné publikum sledovalo zajímavou konfrontaci exligových plejerů od Botiče a nespeckých borců, ošlehaných bitvami v okresním přeboru či benešovské třetí třídě. Účinnou zbraní v zápasech starých pánů bývá pohyb a ten jsme zpočátku měli lepší my. Ve prospěch soupeře zase hovořila větší přesnost hry, díky níž vstřelil úvodní branku. Z vedení se však Klokani dlouho neradovali. Naši rychlostně vybavení útočníci časem dokázali prolomit střeleckou smůlu a brankami Matyáška, Nováka, Hampešta a kapitána Turka (oblékl nespecký dres po delší době) vyjádřili naši převahu.

Po přestávce jsme v tempu znatelně polevili, čehož hráči Bohemians využili a včasným kontaktním gólem se takzvaně vrátili do zápasu.  Závěrečná fáze utkání se již nesla v duchu dalšího „specifika“ veteránské kopané – totiž v jistém upuštění od organizace hry. Diváci tak byli svědky živelného fotbalu zvaného „nahoru-dolu“ s velkým množstvím brankových příležitostí. Hra s otevřeným hledím nakonec více svědčila hostům, kteří pěti góly vstřelenými ve druhém poločase strhli vítězství na svou stranu. Za domácí se v druhém dějství trefil pouze Matyášek, byť hned dvakrát a zkompletoval tak hattrick. Bohužel, Matesova mimořádná kanonáda na remízu nestačila. I přes těsnou porážku věřím, že jsme předvedeným výkonem fanoušky nezklamali a alespoň trochu je pobavili.

Nespeky: Židlík, Pavlík, Kahoun, Schubert, J. Kadeřábek, Hyský, L. Rublič, Matyášek, Bejbl, Pohořelý, Novák, Šindelář, Turek, Hampešt, Kumpošt.

Bohemians: Němec, Prokeš, P. Dobiaš, Smola, Mojžíš, Hartig, Myslivec, Koukal, Slezák, T. Panenka, Jiráň, Škoda, Boháč, Slunéčko, Knížek, A. Obermajer.

Branky Nespek: Matyášek 3, Novák, Turek, Hampešt.

Řídil Basl

více foto ze zápasu najdete zde: