B-tým: Vrchotovy Janovice – Nespeky B 3:2 (1:0)

Na umělé trávě ve Voticích se nespecké béčko utkalo s lídrem III. třídy Vrchotovými Janovicemi, kterým po nepříliš přesvědčivém výkonu podlehlo 2:3 a během jednoho týdne tak podruhé v přípravném zápase prohrálo. Důvod dnešní porážky se jmenuje fyzická kondice. Zatímco náš B tým se k prvnímu tréninku sešel tento pátek v deseti lidech, Vrchotovy Janovice už nějaký ten pátek trénují dvakrát v týdnu a na hřišti to bylo markantně vidět. Do dvacáté minuty jsme se horko těžko dostávali k vápnu soupeře, Janovičtí byli stále v pohybu a nám míč překážel takovým způsobem, že práce s ním spíše připomínala basketbalový driblink. A tak jsme ho raději odevzdávali nepřesnými přihrávkami soupeři. Ten se však do větších příležitostí nedostával, a pokud se tomu tak stalo, tak šance lapil spolehlivý Židlík. Jediný gól prvního poločasu padl po standardní situaci, kdy centrovaný míč hlavou zakončoval v malém vápně nejmenší a v tu chvíli zcela osamocený hráč Janovic. Ke konci poločasu se nám podařilo hru vyrovnat, ale Kadeřábek po přesném pase Pohořelého tváří v tvář místo lobu míč umístil do náruče brankáře a Matyáška po pěkné kombinační akci v jasné šanci zastavil zdvižený praporek.

Do druhého dějství jsme vstoupili lépe, ale k ohrožení branky jsme se dostávali velmi sporadicky, protože jsme opět trpěli na nepřesnosti. Srovnat se nám podařilo v 68. minutě, kdy deset metrů za vápnem napřáhl Pohořelý a janovický stoper jeho střelu ztečoval mimo dosah brankáře. Tímto gólem jsme ale jen rozdráždili janovického hada, kterým během pěti minut dvakrát udeřil po pěkně sehraných brejcích, a tak jsme rázem prohrávali o dvě branky. Po inkasovaných brankách jsme soupeře začali konečně přehrávat a dočkali se kontaktního gólu v podobě Matyáškovy hlavičky po rohu Pohořelého. Další šance ale nepřicházely, a tak jsme druhý přípravný zápas opět prohráli. Za zmínku stojí i fakt, že do zápasu zasáhla v tomto roce již třetí dvojice otec a syn, kdy po Pavlu Rubličovi Jardu Myslivcovi do utkání zasáhl i Jiří Vrkoslav se svým synem Patrikem.

Branky Nespek: Pohořelý, Matyášek