A-tým: SK Český Brod B – TJ Nespeky 0:5 (0:1)

Do utkání jsme vstoupili velmi dobře, a aktivním napadáním jsme nutili soupeře k chybám. Ve třetí minutě chyboval soupeř v rozehrávce, do zakončení se dostal Kučaba, ale trefil pouze břevno česko-brodské branky. O minutu později se situace opakovala. Krajní obránce domácích opět ztratil míč a Dobřanský postupoval sám do otevřené obrany a střelou po zemi na bližší tyč překonal domácího gólmana – 0:1. Postupně ale domácí převzali aktivitu, a byli to především oni, kdo si vytvářel brankové příležitosti. Šance z 12.min sice skončila těsně vedle, ale o chvilku později fauloval v pokutovém území Maršoun, a domácí měli možnost vyrovnat z penalty. Ovšem gólman Drážek předvedl parádní zákrok a pokutový kop Makovskému chytil. I nadále byli domácí hráči aktivnější a výrazně častěji se dostávali do zakončení, nicméně většina střel mířila mimo branku. My jsme si v prvním poločase vytvořili už jen jednu šanci, a to ve 27.min, kdy jsme šli do rychlého protiútoku v přečíslení čtyři na dva, ale výsledkem byla jen nepovedená střela, která se mezi tyče nevešla.

Druhý poločas začal v podobném duchu jako končil ten první. Soupeř si svou aktivní hrou vynutil v 52.min nebezpečnou standardní situaci, kterou ovšem nezahrál ideálně, a naopak z rychlého protiútoku předvedli parádní spolupráci Petlička s Klauzem a výsledkem bylo vedení 0:2. Myslím, že tento gól byl pro vývoj zápasu naprosto klíčový, neboť od té doby to byli především naši hráči, kteří se dostávali do šancí. Blízko ke gólu měli v 58.min Petlička, potom dvakrát Maršoun a jednou z dorážky Hamajda. Nicméně ani jedna z těchto šancí gólem neskončila, a tak se mohlo narodit drama, protože v 78.min se dostali domácí hráči do přečíslení pět na tři a celá akce skončila velmi nebezpečnou střelou, která jen těsně minula šibenici naší branky. Krátce poté se nešťastně zranil Fimba a zápas pro něj předčasně skončil. Ještě dvě minuty před koncem jsme vedli pouze 0:2, ale v 88.min předložil Petlička tutovku pro Klauze 0:3, v závěru 90 minuty proměnil své sólo Dobřanský 0:4, a ve třetí minutě nastavení Petlička uzavřel střelou na zadní tyč na konečných 0:5.

 

Video sestřih utkání najdete zde: http://static.tvcom.cz/AdvertVOD/Cut/2021/10/31/36871.mp4

 

Záznam celého utkání najdete zde: http://static.tvcom.cz/AdvertVOD/2021/10/31/204205tu2375.mp4

 

Zápis o utkání najdete zde: