A-tým: AFK Tuchlovice – TJ Nespeky 2:0 (1:0)

Nespeky nezvládly zápas v Tuchlovicích, kde prohráli 2:0. V první půli jsme měli tři velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Naopak po nešťastném uklouznutí gólmana jsme lacino inkasovali. Ve druhé půli přidali domácí druhý gól a výsledek už si bez větších problémů pohlídali. Nespeky tak po 9.kole spadly na 12.místo soutěžní tabulky

První velkou šanci měly Nespeky již ve 4. minutě. Adam Varkoček přenesl dlouhým pasem hru na pravou stranu, tam se v souboji „jeden na jednoho“ prosadil Konopiský a přihrál do šance Peštovi. Ten sice zakončil pohotově střelou z první, ale gólman jeho střelu se štěstím vytěsnil do tyče. O čtyři minuty později jsme doplatili na kluzký terén, našemu brankáři při rozehrávce podklouzla noha a domácí se velmi lacino dostali k úvodní brance 1:0. Vyrovnání měl na kopačkách v závěru první poločasu Klauz, který si seběhl na přední tyč, ale na centr Pešty jen těsně nedosáhl. Ve 39.min chybělo velmi málo k tomu, aby Míla Klauz vstřelil krásný gól z volného přímého kopu. Míč se odrazil od spojnice břevna a tyče, a dopadl kousek před brankovou čáru, odkud ho následně brankář Šimek uklidil do bezpečí.

Ve druhém poločase se dlouho nic zajímavého nedělo, až v 69 .min přišlo první varování, kdy se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, ale Venca Drážek nás v tomto případě podržel. Jenže o minutu později jsme propadli v obranné činnosti, tuchlovický Michal Cabejšek poslal přesný centr na zadní tyč, kde se hlavou prosadil Miškovic a bylo to 2:0. V závěru zápasu jsme si sice vytvořili mírnou herní převahu a několik pološancí, ale naproti tomu domácí hrozili z nebezpečných brejků. V 79.min byly k vidění dvě zajímavé situace, nejprve před naší brankou hlavičkoval těsně vedle domácí Jakub Červenka, a o pár vteřin později se do šance dostával Klauz. Toho v rozmezí několika vteřin dvakrát atakoval brankář domácích, nejprve rukama a hned vzápětí nohou. Zejména ten druhý zákrok byl dle mého názoru za hranou pravidel, a pokud by Míla upadl na zem, s největší pravděpodobností bychom kopali penaltu, neboť podražení ze strany brankáře bylo evidentní. Ač se mnou asi většina nespeckých příznivců nebude souhlasit, tak jsem rád, že se Míla snažil souboj ustát a chtěl ve hře pokračovat. Bohužel tím značně ztížil situaci hlavnímu rozhodčímu, který se nakonec rozhodl nechat ve hře pokračovat. Žádná z dalších příležitostí už využita nebyla, a tak domácí zvítězili 2:0