SG: TJ Nespeky – SC Xaverov 6:5 (6:1)

Stará garda si před zahájením podzimní části „Posázavské ligy SG“ zahrála na domácím hřišti přípravné utkání s Xaverovem. V prvním poločase jsme byli velmi produktivní a především díky Jirkovi Moulíkovi jsme vedli o pět gólů. Ve druhém poločase už byla kvalita na straně našeho soupeře, který čtyřmi góly snížil na konečných 6:5.

K přípravnému utkání si stará garda na nespecký výše střižený trávník pozvala steré pány z Horních Počernic. Zápas představoval nejen generálku před podzimní částí Posázavské ligy, ale též odvetu za lednové měření sil, ve kterém jsme na xaverovském UMT podlehli těsně 2:3.

Hosté přicestovali v silné sestavě, v čele se šampionem U21 Pitákem, futsalovým exreprezentantem Slunéčkem, či dlouholetým Klokanem Slezákem. Také naše účast byla příkladná, až natolik, že jsme museli přidat dresy z náhradní sady.

První poločas se nesl ve znamení naší vysoké produktivity. Zatímco kombinačně vyspělý soupeř tvořil hru, my jsme pozorně bránili a pokoušeli se o nebezpečné výpady. V koncovce se dařilo zejména rychlonohému Moulíkovi, který do přestávky stihl skórovat hned pětkrát, šestou branku přidal Sahula. A protože excelentní domácí brankář Konrád pustil za svá záda pouze jediný míč, šlo se „do kabin“ za stavu 6:1.

Po změně stran nás však střelecká pohoda opustila, naopak soupeř proměněným pokutovým kopem ožil a postupně stahoval pětigólový deficit. Víc než snížit na konečných 6:5 však nestihl.

Naše branky: 5x Moulík, Sahula

Sestava: Konrád – Kumpošt, Štulík, Pavlík, Schubert, Kahoun, Kadeřábek, Rublič P. – Pohořelý, Dufek, Matyášek, Novák, Bejbl, Šindelář  – Nečesaný, Moulík, Sahula