A-tým: TJ Nespeky – FK Komárov 0:1 (0:0)

V prvním utkání nového soutěžního ročníku sice naše áčko prohrálo na domácím hřišti s nováčkem soutěže 0:1, přesto není důvod nějak zvlášť smutnit. K vidění byl velmi pěkný zápas se spoustou šancí na obou stranách. Bohužel naše šance zůstaly nevyužity, naopak hosté v 66.minutě po rohovém kopu jednu svou příležitost proměnili a  nakonec se radovali ze šťastného vítězství.

Do nové sezóny vstoupili lépe hosté, kteří si v úvodních deseti minutách vytvořili tři šance, z nichž zejména ta třetí z 9.min by snesla přívlastek „tutová“. Naštěstí první hráč netrefil míč a druhý pro změnu bránu. Netrvalo dlouho a v 11. a 15.min jsme měli dvě velké šance my. Nejprve se dostal za záda hostující obrany Pešta, ale pálil těsně nad a o chvíli později přihrál Fimba do tutové šance Klauzovi, ale ani on netrefil bránu. V tomto utkání bylo šancí víc než dost, oba týmy si vytvořily celou řadu příležitostí ke skórování. Jednu z velkých šancí měl soupeř ve 24.minutě, ale Daniel Nový sice hlavou přehodil vybíhajícího gólmana, ale míč opět směřoval mimo branku. Blízko blizoučko k prvnímu gólu jsme měli ve 29.min, Michal Kučaba vyhrál několik osobních soubojů na pravé straně a pak přesným centrem našel před bránou volného Klauze, ale ten z hranice malého vápna přestřelil. A když gólem neskončila ani hlavička Pešty ze 42.minuty, a ani nebezpečná střela z otočky Michala Kučaby, tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu 0:0

Po změně stran vypálil tvrdou ránu z velké dálky kapitán hostí Michal Pušík, ale Drážek jeho střelu vyrazil na roh. Po hodině hry přišel jediný gólový moment zápasu. Hosté zahrávali rohový kop, na přední tyči se prosadil Václav Komínek a se štěstím dopravil míč do naší branky – 0:1.  Od té chvíle hosté začali hrát chytře a už nás moc do šancí nepouštěli. Asi největší příležitost měl 5 min před koncem Michal Kučaba, ale i jeho hlavička mířila nad. Radost z prvního sezónního vítězství si tak po závěrečném hvizdu mohl vychutnat náš soupeř.

Trenér nespeckého týmu Jarda Tesař k utkání řekl: „byl to vyrovnaný zápas, po našich individuálních chybách v úvodu utkání jsme se sami dostali pod tlak, soupeř si vytvořil tři šance, ale neproměnil je. Od 30.min se hra vyrovnala a i my si vytvořili několik šancí, bohužel jsme je taky nedali. Druhý poločas už byl bez výraznějších šancí a bylo jen otázkou času, kdo dá první gól, tak nejspíš vyhraje, což se nakonec potvrdilo. Nemyslím si, že jsme hráli špatně, ale když nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Soupeř byl kvalitní, gól dal, a proto vyhrál. Byl to první zápas, tak bych z toho nedělal žádné drama a budeme muset zabrat v dalších zápasech“