SG: TJ Nespeky – FK Sázava 12:1 (6:0)


Stará garda hostila v pátek v podvečer staré pány ze Sázavy. Bohužel soupeř řešil personální problém, neboť měl k dispozici pouze 9 hráčů a proto tři hráči našeho klubu nastoupili v sázavském dresu. Utkání se odehrálo v klidném a pohodovém tempu, kdy naši hráči bez větších obtíží vysoko zvítězili. Po skončení utkání si nespečtí protáhli večer do pozdních nočních hodin a předčasně tak oslavili úspěšný vstup do letošní sezóny.

Páteční podvečer se nespecké  hřišti v Sokolské ulici nesl ve znamení živelného fotbalu a živé hudby. Nejprve hráči SG odehráli na branky bohatý zápas 4. kola Posázavské ligy se sázavskými skláři a hned poté se o hlavní slovo přihlásilo hudební těleso vedené kapitánem nespeckých starých panů Vildou Fleischhansem. Jelikož výprava FK Kavalier Sázava do Nespek přicestovala se značně prořídlým kádrem, byli jí zapůjčeni naši Myslivec ml. a Kopecký, po přestávce převlékl dres i špílmachr Pohořelý. Pro zajímavost uvedu, že „přelétavý“ Pohořelka, dle měření svého sporttestu, naběhal v sázavských barvách o několik desítek metrů více, než v mateřském týmu v první půli. Skláři v silně kombinované sestavě od úvodního hvizdu soudce Basla tahali za kratší konec, po změně stran se s příchodem Pohořelého jejich výkon částečně zvedl a vstřelili i čestnou branku. Naši výraznou převahu tuctem přesných zásahů gólově vyjádřili – Šindelář 5x, Novák 2x, Máca 2x, Matyášek 2x, Hampešt. Na skvěle připravený trávník za Nespeky nastoupili: Konrád – Basl ml, Fleischhans, Kučera, Máca, Bejbl, Pohořelý, Šindelář, Hampešt, Matyášek, Drnec, Novák, Nečesaný, Kaňka, Stoličný, Donát. Řídil Basl. Z hlediště přihlíželi indisponovaní Kumpošt, Mareš a Myslivec. Po utkání následoval hodnotný kulturně-společenský večer, během něhož Vilda se svou skupinou početnému obecenstvu servíroval jeden šlágr za druhým. Důležitou roli šéfkuchaře s přehledem zastal pan Myslivec a po jím připravené vepřové kýtě v unikátní marinádě se jen zaprášilo! Jediným stínem tak byla neúčast Milana Slaby, kterého na večírek nepustilo bolestivé svalové zranění. Vildova kapela ho pochopitelně byla připravena doprovodit k tradičnímu hitu 1000 mil.

Více foto ze zápasu Nespeky – Sázava najdete zde: