Nespeky – Hostomice

Nespecká neporazitelnost trvá sedm zápasů

Nespeky – Ve fotbalové I. A třídě zvítězily šesté Nespeky nad třináctými Hostomicemi, když hosté dohrávali jen v deseti. Domácí tak udrželi i po sedmi kolech neporazitelnost v základní hrací době.

NESPEKY – HOSTOMICE 2:1

Kvalitní utkání, ve kterém Hosté podali bojovný výkon, a i když hráli vcelku vyrovnané utkání s Nespeky, vyloženou šanci si vypracovali až v závěru zápasu, kdy snížili. Domácí měli v utkání převahu, ale v prvním poločase zahazovali šance, jak na běžícím pásu. Šorfa dvakrát z ložených pozic netrefil branku, Kukač pálil těsně vedle a Kupša také nerozvlnil síť.

Ve druhém poločase nejprve zahrozil hostující Šebek ranou těsně vedle branky. Domácí se dočkali v 51. minutě, kdy po centru Jasze a zmatcích v hostomické obraně, dotlačil míč do sítě Šorfa. O chvíli později Maršounova nádherná střela vymetla šibenici hostující branky. Poté neprostřelil brankáře hostů Jasz. V 70. minutě se červenal hostomický Kačírek po urážce asistenta rozhodčího. Následně Kupša hlavou přestřelil branku, aby v 88. minutě hostující Lenkvík prošel nespeckou obranou a snížil na 2:1. V závěru si již domácí těsnou výhru pohlídali.

„Bylo to zasloužené, ale upracované vítězství, kterému chyběla lehkost. V první půli jsme neproměnili vyložené šance, což je naší slabinou. Ve druhém jsme již dali dva góly a vypadalo to, že již zápas v pohodě dohrajeme. Jenže potom hostům vyloučil rozhodčí hráče, my jsme přestali hrát, nabízet se a v závěru jsme dostali gól. Poslední tři minuty jsme již naštěstí dohráli. Máme ale tři body, jen mě mrzí zranění Kukače (koleno) a Urbana (sval),“ našel negativa po výhře nespecký kouč Václav Knížek starší.

Branky: 51. Šorfa, 56. L. Maršoun – 88. Lenkvík. Rozhodčí: Kvasnička. ŽK: 3:3. ČK: 70. Kačírek (H). Diváci: 100. Poločas: 0:0.

Nespeky: Šilhavý – Štáf, Krejza, Burian, Myslivec – L. Rublič, Kukač (35. L. Maršoun), Urban (80. Vojkůvka), Jasz – Šorfa, Kupša.