Velvary – Nespeky

Vejvoda uchránil Nespeky od většího debaklu

V devátém kolo fotbalové I. A třídy si nováček z Nespek dojel do Velvar pro tři góly, když měli domácí hru po celý zápas pod kontrolou, ve druhé půli převahu místy až drtivou. Nebýt vynikajícího výkonu brankáře Vejvody, mohl být výsledek pro hosty daleko krutější.

VELVARY – NESPEKY 3:0

Od začátku měly Velvary navrch. Již v první minutě zahrozily z trestného kopu, ale střela těsně minula tyč Vejvodovy branky. Ve 13. minutě se uvolnil Nádeníček, jeho centr nedokázal Červený zužitkovat z malého vápna. Na druhé straně po rohovém kopu hlavičkoval osamocený Tyrner mimo tyče. Tlak domácím narůstal. Nádeníček postupoval sám na Vejvodu, ale ten ho vychytal. Vzápětí gólman Nespek zázračně vytáhl střelu Muchy. Další šanci měl opět Nádeníček, který se ocitl před Vejvodou, ale netrefil branku.

Ve druhém poločase po nuceném dvojím střídání hostů byla převaha domácích ještě výraznější. Vejvoda dlouho držel svůj tým nad vodou, ale v 61. minutě už nedokázal čelit přímému kopu Budějského. Druhý gól přidal Brandejs a po krásné kombinaci domácích stanovil výsledek Šmidrkal střelou k tyči. Hosté byli rádi, když rozhodčí odpískal konec zápasu.

„Soupeř byl velice kvalitní a po vystřídání dvou hráčů krátce po změně stran jsme nestačili čelit jeho hře. To nás ještě podržel skvěle chytající Vejvoda. Velvary zaslouženě vyhrály,“ řekl lodivod Nespek Václav Knížek st.

Branky: 61. Budějský, 66. Brandejs, 83. Šmidrkal. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 2:4. Diváci: 80. Poločas: 0:0.

Nespeky: Vejvoda – Boev, Tyrner (80. F. Jendele), Obermaier, Pavlík, Myslivec (55. D. Jendele), K. Kulhavý, Kupša, Dixa, Popelka, Jasz (53. Sochor).