Sokol Nespeky -Slavoj Podolí

 

 

 

Nespeky začaly přípravu remízou

Nespeky – V prvním přípravném fotbalovém utkání v rámci letní přípravy se Nespeky utkaly s tradičním soupeřem z Kavčích hor z pražského Podolí. S ambiciózním soupeřem, který každoročně usiluje o postup do přeboru domácí sehráli vyrovnanou partii i výsledkově.

Nespeky- AFK Slavoj Podolí 3:3

 

V prvním poločase se hrál svižný fotbal se šancemi na obou stranách. Nespeky se dostaly do vedení v 25. minutě, kdy Pavlík překvapil z trestného kopu brankáře hostů. Dva průniky přes téměř celé hřiště Nachtmana brankou neskončily. Na druhé straně vykopával Pavlík z brankové čáry jistý gól soupeře. V dalších šancích neuspěli Párys a Matyášek. Podolí do poločasu vyrovnalo po hezké kombinaci a do šaten se šlo za nerozhodného stavu.

Do druhého poločasu Nespeky udělaly několik změn v sestavě a na hře se to projevilo. Podolí okamžitě situace využilo a v rozmezí sedmi minut dvakrát potrestalo domácí mužstv – 1:3. Nespecký trenér Novotný poslal na hřiště v 65. minutě své opory a obraz hry se změnil. V 72. minutě byl ve pokutovém území zatažen za dres Matyášek a Milan Rosenvald s jistotou proměnil pokutový kop. Vzápětí mělo stejnou mužnost Podolí, ale brankář Králíček penaltu chytil. V 82. minutě byli ve velké šanci Burian a Matyášek, ale chyběl jim větší klid v zakončení. Nespeky si za svou snahu vyrovnání zasloužily a taky se ho dočkaly v 88. minutě, kdy se po ideálním centru Buriana trefil Charvát.

Trenér Nespek Petr Novotný zápas hodnotil kladně. „Jsme na začátku letní přípravy, kdy hráči nabírají hlavně kondici a balon zatím moc nevidí. V zápase jsem zkoušel čtyři nové hráče a vzhledem k tomu, že mi chybělo šest kluků, kteří patřili v uplynulé sezoně většinou do základní sestavy, tak musím být s tak kvalitním soupeřem spokojený. V prvním poločase jsme byli myslím o malinko lepší a mohli jsme vést větším rozdílem. Střídání probíhalo hokejově a tak vznikalo pár hluchých pasáží, zvláště v úvodu druhého poločasu, kdy jsme také dvakrát inkasovali. Druhá polovina druhého poločasu byla v pořádku a remíza byla pro obě mužstva spravedlivá.“

Branky Nespek: 25. Pavlík, 72. M. Rosenvald (z PK), 88. Charvát. Poločas: 1:1.

Sokol Nespeky: Králíček – Pavelka, Nachtman, Pavlík, M. Rosenvald – Párys, Burian, Charvát, Jelínek – Matyášek, Kadeřábek. Střídali: Cháb, Čáp, Jíša, Presl, Červený.