Sokol Nespeky A – Dolní Počernice

Sokol Nespeky A – Dolní Počernice   4:2

V generálce na podzimní část soutěže se utkalo domácí mužstvo Nespek s mužstvem pražské A-třídy Dolníma Počernicema.

Domácí mužstvo nenastoupilo v nejsilnějším složení a na hře v prvním poločase to bylo znatelné.Hostující  mužstvo bylo od prvních minut fotbalovější a hrálo s velkou chutí.I přesto se domácí dostali do dvou vyložených šancí ,když po pěkné kombinaci pálil Nachtman mimo tyče a v zápětí Kalenda postupoval s míčem sám na brankáře Počernic ,ale také nedal.Trest přišel ve 30.minutě ,kdy po závaru před domácí brankou a centru zůstal osamocen hostují útočník a otevřel skore.V dalších nebezpečných situacích podržel Nespeky zkušený brankář Petr Králíček.

Do druhého poločasu nastoupilo domácí mužstvo jako vyměněné.Začalo více běhat a lépe kombinovat a vytvářet si dobré příležitosti.Na vyrovnání se čekalo do 55.minuty ,kdy předložil zpětnou přihrávkou Kalenda nabíhajícímu Nachtmanovi a ten se z hranice velkého vápna nemýlil 1:1.V 57.minutě zvýšil opět Nachtman opět po povedené kombinaci 2:1.Pětiminutovku snů uzavřel v 60.minutě Tomáš Rosenvald ,když se po přesném centru Páryse  pověsil do vzduchu a hlavou rozvlnil síť 3:1.Hosté byli ,jak opaření a v podstatě odevzdaní.Šanci ,aby se vrátili do zápasu měli v 72.minutě ,kdy po jediné chybě  domácí obrany ve druhém poločase byla nařízena penalta a hosté snížili na 3:2.Nespeky ,ale nadále byli aktivní a kvalitní hrou na polovině soupeře zvýšili po samostané akci Charváta v 85.minutě střelou k tyči na konečných 4:2.

„S generálkou jsem v podstatě spokojený .V prvním poločase jsme byli málo aktivní a soupeř nás přehrával.Druhý poločas byl z naší strany velice dobrý a tak, jak jsme ho odehráli  ,tak bych si představoval ,abychom se prezentovali v mistrovských utkáních.Jediné s čím spokojený nejsem,že jsem neměl v celé letní přípravě celý kádr pohromadě ať z důvodu dovolených nebo zranění .“trenér Petr Novotný

Sestava- Králíček-Uher,Fleishanss,Presl,Kulhavý-Párys,Burian,Nachtman,Charvát-Rosenvald.T,Kalenda