A-tým: AFK Slavoj Podolí – TJ Sokol Nespeky 5:1 (3:0)

Nejen mužstva mládeže, ale i áčko dospělých řeší opakované komplikace při skládání hráčského kádru. Tentokrát nás doplnili tři hráči z nedalekých Hrusic, abychom vůbec mohli odehrát přípravné utkání s 11.týmem Pražského přeboru s AFK Podolí. Podobně jako minulý týden v zápase s Viktorkou Žižkov, tak i tentokrát šel soupeř velmi rychle do vedení. Navíc se domácí prosadili hned dvakrát, a tak jsme už v 7.min utkání prohrávali 0:2. Po nevydařeném vstupu do zápasu se hra trochu zklidnila, a dobrých třicet minut bylo k vidění vyrovnané utkání. Přibližně ve 35 min jsme ale vyrobili opět jednu z mnoha individuálních chyb a po nepovedené malé domů běžel domácí útočník sám na našeho gólmana a upravil tak poločasový výsledek na 3:0

Ani druhý poločas nezačal o moc lépe, a soupeři stačilo pouhých 5 minut na to, aby zvýšil rozdíl branek na čtyři góly. Po nepovedeném vystavení do ofsajdu vyřešil soupeř celou akci velmi fotbalově a po zpětné přihrávce zakončil do odkryté branky 4:0. Stejně jako v první půli, ta i poměrně dlouho dobu druhého poločasu bylo k vidění naprosto vyrovnané utkání. Bohužel cca čtvrt hodiny před koncem jsme ztratili na útočné polovině míč, soupeř přešel do rychlého protiútoku a přečíslení čtyři na dva vyřešil velmi dobře a bylo to 5:0. V závěru měl dvě velké šance Marek Večera. Nejprve si všiml vysokého postavení gólmana domácích a z dálky se pokusil o zakončení. Jeho hezký pokus ovšem skončil na břevně podolské branky. Přesto se Mára v závěru utkání trefil a pár minut před koncem upravil na konečných 5:1.

Přestože bylo utkání po většinu času vyrovnané, tak v naší hře se stále objevuje mnoho technických nedostatků, které soupeř dokáže gólově potrestat. Naproti tomu domácí působili velmi fotbalově, a tak je jejich vítězství zasloužené.

Sestava: Židlík D. – Pešta D., Burian M., Petrouš A., Konopiský A. – Klauz M., Braný L., Maršoun L., Bredler J., Večera M. – Makovec J.;

Střídali: Řehák J.