B-tým: Vrchotovy Janovice – TJ Nespeky B 4:1 (3:0)

14 dní před zahájením jarní části sehrála nespecká reserva první přípravné utkání. Na umělé trávě ve Voticích jsme hráli s lídrem III.třídy Sokolem Vrch.Janovice. V úvodních 20-ti minutách nic nenasvědčovalo tomu, abychom domů odjížděli s prázdnou, ale chyby v rozehrávce ze závěru poločasu zcela změnily charakter utkání a Janovice nakonec zaslouženě zvítězily vysoko 4:1.

Do utkání jsme pod novým trenérem Petrem Novotným vstoupili poměrně dobře. Vytvořili jsme si nejméně čtyři vyložené šance, ale v zakončení nám chyběla větší kvalita. Ve 4.min jsme šli do přečíslení dva na jednoho, ale Roman Vojkůvka netrefil branku. O tři minuty později běžel sám na brankaře Štěpán Hamajda, gólmana si prostřelil, ale trefil pouze tyč. Ve 13.min zblízka zakončoval Vojkůvka, ale trefil jen břevno. Ve 21.min jsme šli opět do přečíslení, po centru z pravé strany se dostal k zakončení Maršoun, ale i jeho velká šance zůstala neproměněna. Zlom přišel až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve zahrával soupeř roh, na zadní tyči se prosadil hlavou a prohrávali jsme 1:0. Za čtyři minuty jsme prohrávali už o dvě branky. Z levé strany přišel střílený centr do té kapsy mezi gólmana a obránce, a na zadní tyči to spoluhráč uklidil do odkryté brány 2:0. A aby toho nebylo málo, tak ve 41.min se soupeř prosadil potřetí a do kabin se tak šlo za stavu 3:0 pro Janovice.

V úvodu druhého poločasu jsme navíc chybovali v rozehrávce, soupeř toho využil a z rychlého protiútoku upravil už na 4:0. Další minuty byly už ve znamení vyrovnaného utkání, kde si oba týmy vytvořily několik zajímavých příležitostí. Ze všech šancí skončila v síti jen jedna. V 77.min vystřelil z dobrých 20-ti metrů Maršoun, gólman si na míč sice sáhl, ale gólu zabránit nedokázal. Konečné skóre se zastavilo na stavu 4:1 pro Vrchotovy Janovice.

Sestava: Vejvoda M. – Rublič L., Rublič P., Rosenvald T., Kačírek M. – Maršoun L., Sysel L., Pohořelý M., Jasz A. – Vojkůvka R., Hamajda Š.

Střídali: Straka D., Sosnovec O.