A-tým: TJ Nespeky – SK Český Brod 1:2 (0:1)

Z hlediska sestupové matematiky se hrál poměrně důležitý zápas, kdy čtrnácté Nespeky hostily v rámci 23.kola jedenáctý Český Brod. V tabulce oba týmy dělilo pouhých 7 bodů. Bohužel my jsme neodehráli dobré utkání a zápas tak nakonec vyhrál soupeř výsledkem 1:2. V prvním poločase nám toho hráči moc zajímavého nenabídli. Šancí a nebezpečných situací před jednou či druhou brankou bylo pramálo. V podstatě ty vyložené byly jen dvě, a obě měl soupeř.

Již v první minutě připravil Farkaš gólovou přihrávku pro svého ukrajinského spoluhráče, a Lohoyda zakončoval do odkryté brány 0:1. Ve 22.min jsme poměrně lacino odevzdali soupeři míč a chybělo málo, a českobrodský Petr Novák málem vymetl pavučinky z naší šibenice, ale Pettík jeho střelu vytěsnil na roh. Víc zajímavého se toho za prvních 45 minut neodehrálo.

Druhý poločas byl z hlediska četnosti zakončení o něco zajímavější, ale gólových šancí bylo opět jak šafránu. Drtivá většina všech střeleckých příležitostí ať na jedné, či na druhé straně, mířila mimo branku a v podstatě žádné velké nebezpečí to pro soupeře neznamenalo. Výjimkou byla situace ze 70.min, kdy se na levé straně uvolnil hostující Kadlec, parádně namazal svému spoluhráči z druhé vlny a Sebastián Minárčin nechytatelnou střelou pod břevno zvýšil na 0:2. Nespeky pak měly územní převahu, do vápna hostí létalo spoustu centrů, ale zakončení bylo buď slabé nebo nepřesné. Hezká fotbalová akce, která vedla ke kontaktnímu gólu přišla bohužel pozdě. V 93.min jsme rozehráli rohový kop, Šmejkal posunul míč z první, a na zadní tyči to zavřel Melichar a upravil na konečných 1:2.

Hodnocení zápasu, zdroj:

Komplikace v boji o záchranu. Český Brod zastavil bodový přísun Nespek

Fotbalisté Nespek poprvé po pěti zápasech našli přemožitele. Po Chomutovu v úvodním kole je porazil tentokrát na jejich půdě Český Brod, když vyhrál 2:1. Snížení domácích přišlo až příliš pozdě, kdy v nastavení pouze mírnil porážku Melichar.

Nespeky vstoupily do duelu s Českým Brodem špatně. Po několika vteřinách hry otevřel skóre Lohojda a od začátku zápasu až do konce museli domácí dotahovat. Šance k tomu měly, ale tentokrát jim vázla koncovka či finální fáze. Podobně tomu tak bylo i ve druhé poločase. Hosté ale všechny příležitosti soupeře přežili a sami pak v 69. minutě udeřili podruhé.

Hned v první minutě jsme dostali branku po nedorozumění našich hráčů, což ovlivnilo další průběh utkání. S postupem času jsme se zlepšili. Do přestávky jsme měli tři gólovky, které jsme neproměnili a v tom duchu si nesla i druhá půle. Byly tam situace, kdy jsme mohli vyrovnat, což se ale nepodařilo. Bohužel kvalitní soupeř měl tři šikovné hráče, kteří nás potrestali druhou brankou,“ shrnul asistent trenéra Petr Novotný.

I za stavu 0:2 se Nespeky nevzdaly a bojovaly až do konce. Snížení, které by týmu dodalo impulz, ale přišlo pozdě, když se až v 93. minutě prosadil Melichar. V tu chvíli všichni věděli, že čas na srovnání a další bodový zisk již není. „Hráčům není co vytknout. V utkání dělali, co měli. Teď nás prohra zbrzdí, ale zase jsme si odvezli body z Újezdu. Věříme, že si z Neratovic odvezeme další bod,“ uvedl Novotný.

Jarní cesta za záchranou v podání Nespek tak dostala menší trhlinu. Naštěstí pro ně se jim čtrnáctá rezerva Admiry vzdálila jen o bod. „Hlavy hráčů jsou nastavené tak, že jdeme dál. Musíme pokračovat v našich výkonech,“ burcoval asistent trenéra. Nováčka soutěže ale nyní čeká obtížný test. Bude zajíždět na půdu třetích a rozjetých Neratovic, které po špatném začátku vyhrály posledních pět utkání v řadě.

Sestava Nespeky: Pettík – Melichar, Hronek, Toyin, Šmejkal, Turek, Pešta, Hudec, Maršoun (82. Snisčuk), Čaloun (56. Randa), Hamada.

Branky: 90+3. Melichar – 2. Lohojda, 69. Minárčin.