Union Strašnice – Sokol Nespeky

Union Strašnice – Sokol Nespeky A 1:1

Na hřišti v Praze ve Strašnicích se střetly Nespeky s domácím mužstvem hrající pražskou A-třídu a po podzimní části jsou v tabulce na šestém místě.

Od začátku utkání se hrálo ve svižném tempu.V prvním poločase měly více ze hry Nespeky a vytvářely si i brankové šance.V 18.minutě se dostal k míči Myslivec a chytrou přihrávkou uvolnil Masláka ,který nejprve trefil nohy domácího brankáře, ale z další dorážky dostal Nespeky do vedení 0:1.Ve 26.minutě opět Myslivec uvolnil tentokrát T.Rosenvalda ,ale ten v dobré šanci neuspěl.Ve 30.minutě se po krátkých narážečkách dostal ke střele Pavlík ,ale minul domácí branku.V další šanci se ocitl Myslivec ,ale brankář Strašnic ho z úhlu vychytal.Domácí mužstvo hrozilo hlavně ze standardních situací ,ale obrana společně s brankářem Tylingrem si v těchto situacích poradila.

Ve druhém poločase přišly změny na obou stranách.Lépe si s tím poradilo domácí mužstvo a převzalo iniciativu.Nespeky už nebyly tak nebezpečné jako v prvním poločase.Strašnice se snažily vyrovnat, což se jim podařilo v 73.minutě.Po rohovém kopu ,který vyrazil Králíček pár metrů před sebe ,se dostal k míči hráč Strašnic a vyrovnal na 1:1.V závěru utkání se uvolnil na levé straně Kulhavý a zpětnou přihrávkou našel na hranici velkého vápna Masláka a ten minul domácí branku.Další náznaky šancí na obou stranách brankou neskončily a tak utkání skončilo zaslouženou remízou.

„Strašnice měly být nejkvalitnějším soupeřem v přípravě, což se potvrdilo.První poločas z naší strany byl celkem slušný.Vytvářeli jsme si dobré střelecké příležitosti a určitě jsme o poločase mohli vést větším rozdílem.Ve druhém poločase chyběl pohyb a nasazení.Vázla nám kombinace ,dělali jsme hodně individuálních chyb a dostali jsme sebe pod tlak a domácí mužstvo do hry.Je škoda ,že proti takovému soupeři jsem neměl z různých důvodů k dispozici kompletní kádr.Generálku na jarní část bych chtěl sehrát na domácím hřišti v Nespekách.“

Sestava- Tylingr/46.min.Králíček/-Párys,Nachtman,M.Rosenvald,Čáp-Kadeřábek,Pavlík,Myslivec/46.min.Presl/,Cháb-Maslák,T.Rosenvald /70.min.Kulhavý/

Poslední přátelské utkání sehrají Nespeky pravděpodobně v domácím prostředí s mužstvem Vrchotovy Janovice v sobotu 19.3 od 15 h.