Dorostenci poprvé v sezóně nastoupili se svým gólmanem Honzou Křížem a poprvé v sezóně vyhráli. A nebylo to ledajaké vítězství, v Maršovicích vyhráli vysoko 9:1. Gólově se nejvíce dařilo Šimonu Boušovi a Adamu Kulhavému, kteří dohromady nastříleli sedm branek. Minimálně do zítra se tak naši hráči odlepili ode dna soutěžní tabulky.

V posledním mistrovském zápase letošního podzimu jsme poprvé nastoupili s klasickým brankářem. K dispozici jsme zároveň měli kompletní základní kostru týmu a najednou jsme místo pro dosavadní průběh sezóny typické nešťastné prohry vysoko zvítězili. Začátek zápasu hraného ve vytrvalém dešti moc krásy nepobral. Na bahnitém terénu míč často měnil majitele. V naší útočné hře bylo hodně nepřesností. Na druhou stranu směrem dozadu jsme fungovali velmi dobře. Zodpovědnou hrou s vysoko vysunutou zadní řadou jsme vystavovali domácí do jednoho ofsajdu za druhým. Jediná trochu nebezpečnější situace před naší brankou v úvodních minutách byla střela ze střední vzdálenosti, s kterou si Honza Kříž poradil. Na druhé straně hřiště udeřilo hned z první povedené akce, kdy se do zakončení dostal Adam Kulhavý a nemýlil se. V 7. minutě jsme se tak ujali vedení. V dalším průběhu prvního poločasu pokračovala marná snaha týmu Maršovic/Neveklova o vytvoření si příležitosti ke vstřelení branky. Domácí jsme nepustili téměř k ničemu nebezpečnému. Směrem dopředu jsme sice produkovali stále dost zbytečných nepřesností, ale na rozdíl od našeho soupeře se nám občas nějaká akce povedla. Po jedné takové byl v pokutovém území faulován Filip Kordík a Adam Kulhavý v 33. minutě z penalty spolehlivě zvýšil naše vedení. Dnes patrně rozhodující faktor, v kterém jsme výrazně předčili domácí, kvalitu v blízkosti vlastní i soupeřovy branky, demonstroval Lukáš Bareš, když vlétl do pokutového území jako velká voda, dostal se k odraženému míči jako první a pěknou střelou do horního rohu branky dal náš třetí gól. Ve 40. minutě prošel domácí obranou Šimon Bouša a vedli jsme o čtyři branky. Navíc za další dvě minuty šel celek Maršovic/Neveklova do deseti, protože jeden z jeho hráčů neudržel nervy na uzdě a uviděl červenou kartu.

Na začátku druhé půle se domácí snažili ještě s výsledkem něco udělat. Ovšem naše obranná činnost byla nadále kvalitní a na dostřel se hráči Maršovic/Neveklova dostávali jen výjimečně. Jakmile se nám podařilo překonat úspěšně střed hřiště, těžce jsme zaměstnávali soupeřovu obranu, která si nejednou nevěděla rady s šikovností našich hráčů. V 52. minutě potvrdil svou dobrou kopací techniku Adam Kulhavý a z přímého kopu přidal náš pátý gól. Velkou šanci na snížení měli následně i domácí. Jenže v brance jsme dnes měli Honzu Kříže, který zneškodnil i penaltu. Po tečované střele z větší vzdálenosti tým Maršovic/Neveklova sice nakonec snížil, ale netrvalo dlouho a k zahrání přímého kopu se v 70. minutě postavil Vojta Gryc a svou pumelicí propálil děravou zeď i brankáře. V závěru už domácí odpadli. Naopak my jsme hráli dále s chutí a Šimon Bouša přidal ještě další tři góly.

Sestava: Honza Kříž - Pavel Šiňor, David Straka, Vojta Gryc, Honza Myslivec - Lukáš Bareš, Šimon Doležal, Adam Kulhavý, David Müller, Filip Kordík - Šimon Bouša,

Prosba na soupeře SG

z důvodu vedení kompletní tabulky žádám hráče, funkcionáře či fanoušky ostatních týmů staré gardy, aby mi po skončení utkání poslali konečný výsledek jejich zápasu (nejlépe SMS nebo WhatsApp na tel. 725 702 868). Není nutné u týmů, kteří zveřejňují své výsledky na klubovém webu. Děkuji.