Dorostence zradila koncovka!!! Přestože si v zápase vytvořili celou řadu brankových příležitostí, tak soupeři vstřelit branku nedokázali. Naopak v závěru prvního poločasu se po zpětné nahrávce střelou k tyči prosadil domácí Marek Jech a vstřelil tak jedinou branku utkání, která rozhodla o vítězství soupeře 1:0

I bez čtyřech hráčů nastupujících obvykle v základní sestavě jsme na pěkně připraveném sázavském hřišti měli dobře nakročeno k bodovému zisku. Jenže ve fotbale o výsledku nerozhoduje umělecký dojem ani množství šancí, ale počet vstřelených a inkasovaných gólů. A jelikož v zakončení jsme dnes byli špatní a neproměnili ani tzv. tutovky, nevezeme domů ani bod.

Od prvních minut mohli diváci sledovat zápas solidní úrovně. Útoky se střídaly na obou stranách a oba týmy se dostaly do několika zajímavých střeleckých pozic. Domácí obraně dělal značné starosti aktivitou hýřící Šimon Bouša. První samostatný únik z úhlu na brankáře zakončil střelou do boční sítě. Další dva na poslední chvíli hasili hráči Ostředku/Sázavy jen za cenu žlutých karet. Během herně víceméně vyrovnaného prvního poločasu spoléhali domácí spíše na postupný útok a my na rychlé brejky. Na obou stranách hřiště se bylo na co dívat, ale skóre zůstávalo bezbrankové. Až ve 41. minutě se po zpětné přihrávce přízemní střelou k tyči gólově prosadili domácí.

Během pár minut po začátku druhé půle jsme mohli vést. Stačilo úspěšně zakončit dva samostatné úniky na brankáře. Jenže naše koncovka byla v tomto utkání kapitolou sama pro sebe. Buď jsme trefovali brankáře, nebo stříleli mimo, a když už střela jakž takž přijatelným směrem letěla, brankář dobře zakročil. Zhruba do poloviny druhého dějství občas zazlobili i hráči Ostředku/Sázavy. I oni měli dvě velké příležitosti, ve kterých nás podržel Honza Kříž. Byť jsme neměli nikoho na střídání, postupně jsme získali převahu a aktivní hrou jsme si začali vytvářet jednu příležitost za druhou. Ještě několikrát někdo z našich hráčů postupoval sám na brankáře, po zmatku v pokutovém území jsme stříleli zblízka, gól jsme však nebyli schopni dát z žádné z četných šancí. Po střele z větší vzdálenosti se pak brankářem vyražený míč prokutálel těsně kolem tyče. Jako kdyby pro nás dnes branka soupeře byla zakletá. Až na zakončení, v kterém jsme dnes vyhořeli, jsme především v druhém poločase předvedli velmi dobrý výkon. Za něj se však body neudělují a tak jsme dnes prohráli.

Sestava: Honza Kříž - Honza Myslivec, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal - Patrik Kulhavý, Matěj Pavlíček, Martin Kačírek, Lukáš Svoboda - Šimon Bouša, Pavel Šiňor

Prosba na soupeře SG

z důvodu vedení kompletní tabulky žádám hráče, funkcionáře či fanoušky ostatních týmů staré gardy, aby mi po skončení utkání poslali konečný výsledek jejich zápasu (nejlépe SMS nebo WhatsApp na tel. 725 702 868). Není nutné u týmů, kteří zveřejňují své výsledky na klubovém webu. Děkuji.