Trenér Martin Bárta zahájil své působení v Nespekách vítězně. V prvním přátelském utkání zvítězil se svým týmem v Kostelci  6:4. V průběhu prvního poločasu domácí dvakrát vedli, ale nám se podařilo dvakrát vyrovnat. Hned v úvodu druhého poločasu šel do vedení opět náš soupeř, ale pak se třikrát trefil Roman Vojkůvka a jednou Adam Jasz a současně díky skvělým zákrokům gólmana Martina Vejvody jsme zápas dotáhli do vítězného konce.

Utkání se muselo divákům líbit. Obrovské množství gólových šancí, spoustu skvělých zákroků od obou gólmanů, relativně svižný a rychlý fotbal, k tomu 10 vstřelených gólů. Co víc si přát?

Úvodní čtvrthodina byla ve znamení neproměněných šancí, na naší straně střílel Luděk Rublič nad, a o chvíli později své sólo nezakončil Roman Vojkůvka. Na druhé straně trefil kostelcký Kuba Prchal jen břevno. V 17.min nesklapla ofsajdová past, jak naši zadáci předpokládali, a domácí Pavel Malý otevřel gólový účet 1:0. O 10 minut později měl tutovku Roman Vojkůvka, ale na vysoko střižené trávě nechal míč za sebou a nic z toho nebylo. O chvilinku později se ta samá situace opakovala ještě jednou, Vojkůvka tentokrát posunul míč na Lukáše Maršouna a ten vyrovnal na 1:1.  Pak nás domácí přehráli a opět šli do vedení na 2:1. A mohlo být hůř, ale v brance nás držel skvělý a nestárnoucí Vejvoda, který několik nebezpečných střel chytil. Těsně před koncem prvního poločasu se za záda domácích obránců dostal Matěj Voráček a vyrovnal na 2:2.

Jestli byl první poločas bohatý na góly, tak druhý byl ještě bohatší. Nehrálo se ani 60 vteřin, a domácí opět vedli. Náš stoper prohrál osobní souboj s domácím útočníkem, který se dostal ke střele, tu sice Vejvoda vyrazil, ale kapitán domácích Pavel Malý z dorážky potřetí zajistil svému týmu vedení – 3:2. V 54.min sice Vojkůvka svou šanci neproměnil, ale o tři minuty později už ano – 3:3.  Po hodině hry měl opět náš gólman Vejvoda dva skvělé zákroky a tak místo vedení domácích se skóre poprvé měnilo v náš prospěch. V 70.min Adam Jasz přízemní střelou podél gólmana otočil výsledek na 3:4. Čtvrt hodiny před koncem jsme si trochu koledovali, bylo tam spoustu nebezpečných a riskantních přihrávek na krátkou vzdálenost, přesto jsme míč neztratili a nakonec Maršoun poslal dlouhý míč za obranu domácích a Vojkůvka nadvakrát překonal kosteleckého gólmana a bylo to 3:5.  O tři minuty později se Vojkůvka dostal do zřejmě největší šance utkání, ale řešil to silou a trefil jen domácího brankáře. V závěru zápasu přihrál Sysel Vojkůvkovi, a ten z velké dálky překvapil všechny a zvýšil na 6:3. Poslední slovo měli domácí, kteří už jen korigovali na konečných 4:6.

Nový trenér nespecké rezervy Martin Bárta k zápasu řekl: „jsem samozřejmě rád, že se vyhrálo, ale na druhou stranu to byl první a takový seznamovací zápas a to jak pro mě, tak i pro samotné hráče. Každopádně zápas splnil svůj účel, na jedné straně je vidět že mužstvo má ofenzivní sílu, ale současně tam bylo i spousta chyb, na kterých je nutné pracovat. Ukázalo se, že někteří hráči mají tréninkové manko, což se dá zlepšit. V zápase nám chybělo ještě několik hráčů, tak uvidíme příští týden v Bílkovicích, ten zápas nám napoví trochu víc."

Sestava: Vejvoda M. – Rublič L., Rublič P., Konopiský A., Matyášek O. – Kopecký P., Maršoun L., Sysel L., Voráček M., Jasz A. – Vojkůvka R.,

Střídali: Straka D., Myslivec J.

Více foto ze zápasu Kostelec u Kř. – Nespeky B najdete zde:

A-tým: Nadcházející zápas

5 Struhařov 4 1
6 Sázava 4 0

Prosba na soupeře SG

z důvodu vedení kompletní tabulky žádám hráče, funkcionáře či fanoušky ostatních týmů staré gardy, aby mi po skončení utkání poslali konečný výsledek jejich zápasu (nejlépe SMS nebo WhatsApp na tel. 725 702 868). Není nutné u týmů, kteří zveřejňují své výsledky na klubovém webu. Děkuji.