Vzhledem k průběhu utkání můžeme být rádi, že jsme si z Lysé přivezli alespoň dva body. S posledním týmem tabulky jsme od 3.minuty vedli, když Klauz proměnil penaltu. Bohužel ve 14 minutě soupeř také z penalty vyrovnal. V úvodu druhého poločasu byl po druhé žluté vyloučen Tomáš Krejza. Minutu před koncem se domácí ujali vedení 2:1, a jen díky gólu Josefa Petličky z druhé minuty nastavení o vítězi rozhodovaly až pokutové kopy. V nich opět zazářil nespecký Drážek, který dvě penalty chytil a bod navíc si tak připsaly Nespeky.

Zápas pro nás začal velmi dobře, již ve 3.min se do šance dostával Pepa Petlička, kterého naprosto zbytečně fauloval domácí David Novák a daroval nám tak pokutový kop. Penaltu s přehledem proměnil Míla Klauz a vedli jsme 0:1. Bohužel o deset minut později jsme stejně lacino darovali penaltu i my našemu soupeři, když brankář Drážek rukama podrazil domácího útočníka. Domácí hráč sice penaltu neproměnil, neboť Drážek míč vyrazil, ale Matouš Brabec z dorážky vyrovnal na 1:1. Následně jsme měli několik šancí, kdy jsme mohli jít opět do vedení, ale Klauz své sólo neproměnil, svou šanci promarnil i Roman Vojkůvka, který v dobré příležitosti mířil přímo doprostřed brány a neprosadil se ani Marek Večera, který v závěru poločasu tečoval míč těsně nad. Domácí si v prvním poločase žádnou šanci nevytvořili, pouze ve 28.min došlo v blízkosti naší branky k souboji mezi naším Burianem a domácím Lukášem Novákem a myslím, že můžeme být rádi, že rozhodčí Karel Vyhnal proti nám nenařídil druhou penaltu.

Jestli první poločas pro nás začal dobře, tak to se o druhé půli říci nedá. Hned po pár minutách dostal Tomáš Krejza druhou žlutou kartu a stejně jako v minulém utkání, i tentokrát jsme dohrávali v deseti. Přesilovku mohl využít už po třech minutách 19-ti letý Ondřej Veselý, který si pohrál s našimi obránci a pak trefil tyčku Drážkovi branky. Domácí měli ještě dvě velké šance, tu první zlikvidoval dobrým zákrokem Drážek, a o chvilku později nás zachránilo břevno, které trefil Michal Kubín. Přestože jsme hráli v početní nevýhodě, tak jsme rozhodně nebyli horší a vytvořili jsme si ještě více brankových příležitostí, než v první půli. V 61.min centroval Pešta, a na zadní tyči z „voleje“ pálil Večera, ale gólman reflexivně vyrazil míč na roh. V 67.min naopak centroval Večera, ale Klauz ve skluzu nedokázal dopravit míč do odkryté branky. Tu největší šanci neproměnil Petlička, který v 71.min běžel sám na domácího gólmana, ale trefil pouze tyč soupeřovi branky. Své druhé sólo neproměnil ani rychlonohý Klauz, který zbytečně zpomalil, nechal se doběhnout obránci, a pak nepřesně vystřelil. Když už to vypadalo, že utkání skončí nerozhodně 1:1, tak domácí v 89.min vstřelili vedoucí gól, ale vítězná branka to nebyla. Ve druhé minutě nastavení se prosadil hlavou Petlička a vyrovnal na konečných 2:2.

V penaltovém rozstřelu se opět dařilo našemu Drážkovi, který druhou a třetí penaltu chytil a protože na naší straně se žádný hráč nemýlil, tak bod navíc berou naši hráči.

Utkání hodnotil i trenér Jarda Tesař: „Začali jsme výborně, hned ve druhé minutě obešel ve vápně Petlička soupeře, jasný faul, penalta a vedeme 1:0. O chvíli později úplný nesmysl před naší brankou, v pohodě můžeme odkopnout míč, gólman si zařve mám, místo míče chytne nohy soupeře a penalta proti nám. Navíc Drážek tu penaltu chytil, ale nikdo z našich hráčů nedobíhal, a tak domácí dorazili míč do brány. Pak jsme začali zmatkovat a nehráli jsme dobře. Přesto jsme tam měli dvě dobré situace, které jsme měli vyřešit lépe.  Na začátku druhé půle nesmyslný skluz Krejzy, druhá žlutá a opět hrajeme více než 35 minut v deseti. Na tom obrovském hřišti to byl pro kluky očistec, ale paradoxně jsme hráli v deseti lépe než v jedenácti. Hráli jsme více na riziko, dařilo se nám kombinovat a vytvořili jsme si i několik šancí. Bohužel v 89.min se necháme předskočit a prohráváme 2:1. Ještě že se nám povedlo v nastavení vyrovnat, vysunuli jsme dopředu Buriana i Luboše Branýho a po jednom centru to krásně uklidil hlavou Petlička. Myslím, že jsme tu měli vyhrát za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme v 89.minutě prohrávali 2:1, tak můžeme být za dva body šťastný.“

Prosba na soupeře SG

z důvodu vedení kompletní tabulky žádám hráče, funkcionáře či fanoušky ostatních týmů staré gardy, aby mi po skončení utkání poslali konečný výsledek jejich zápasu (nejlépe SMS nebo WhatsApp na tel. 725 702 868). Není nutné u týmů, kteří zveřejňují své výsledky na klubovém webu. Děkuji.