Vánoční turnaj ve stolním tenise – 2018

V závěru loňského roku se v Nespekách uskutečnil 2.ročník pingpongového turnaje. O prvenství tentokrát bojovaly téměř čtyři desítky sportovců. Tím nejlepším byl nakonec Antonín Panenka, který ve finále porazil loňského vítěze Petra Kubešku staršího. Komentář k turnaji poskytl Honza Kouba

Dne 29.12 2018 proběhl již 2 ročník v pingpongu ve staré budově u Tyrnerů. Úmyslně používám název pingpong, neboť se hrálo podle starých pravidel, a turnaj byl vypsán pro neregistrované a starší padesáti let. Již loňský první ročník splnil předpoklady organizátorů nad očekávání, ale o tom bylo pojednáno v loňském lednovém čísle Dnespeku. Mírně jsme se poučili, a na letošní turnaj byla zavedena závazná přihláška možných účastníků. Vyplatilo se. Věděli jsme kolik lidí samozřejmě plus mínus několik opozdilců se turnaje zúčastní a mohli jsme se připravit jak z hlediska zásob, tak z hlediska organizace. Ne všem, kteří se účastnili loňského turnaje tento termín vyhovoval, a ač toho želeli, nemohli se zúčastnit. Ovšem přišli jiní. Loni bylo v hlavním turnaji 27, letos již 38 hráčů. Hrálo se na třech stolech. Vzhledem k počtu zúčastněných nebylo možné z časových důvodů použít skupiny. Hrálo se systémem dvojitého pavouka. Je to podobné tenisu, s tím rozdílem, že vypadne z turnaje ten, který prohraje dvakrát. Ne všem, kteří loni uspěli a byli tím pádem nasazeni, což se týkalo prvních osmi z loňského turnaje, se podařilo obhájit svou pozici. Rozhodně se dá říci, že se celková úroveň značně pozvedla. Zejména při zápasech posledních několika hráčů bojujících o další postup již bylo na co koukat. Přesto se vyskytly nedostatky, obzvláště poměrně dlouhá prodleva mezi losováním a začátkem turnaje, která byla pro všechny, tedy až na mě, výrazně nudná. Já v ní nevěděl, kde mi hlava stojí. Na nápravě se již pracuje, a příště se tato chyba nebude opakovat. Pak už šlo vše jako na drátkách. Přihlásili se i děti, a ženy. V počáteční fázi turnaje byl vyhrazen jeden stůl pro jejich samostatné turnaje Ženy byly registrovány i do hlavního turnaje, kde se jim podařilo v několika zápasech velice překvapit. Mám-li hodnotit, myslím, že se turnaj vydařil ke spokojenosti všech účastníků. Až na ortodoxní vyznavače Prazdroje, kteří si museli odskakovat do místní restaurace Vše ostatní bylo k dispozici na místě. Na závěr bych chtěl poděkovat majitelům nemovitosti stejně jako všem, kteří se podíleli na přípravě turnaje, zajišťování občerstvení, zejména panu Baslovi za vynikající gulášek.

A nyní k vítězům jednotlivých kategorií:

Žáci:
1. Michal Bartoušek,
2. Martin Rak,
3. Daniel Kubeška, který ač se bil jako lev doplatil na svůj věk.

Ženy:
1. Martina Králíčková,

2. Martina Panenková,

3. Jana Bíbová.

V Hlavním turnaji uspěli tito hráči:
1. Antonín Panenka,
2. Petr Kubeška st.,
3. Milan Kačírek,
4. Martin Bíba,
5-6. David Kačírek, Petr Sedláček

více foto z turnaje najdete zde: