U19: SK Votice – Nespeky 3:0 (1:0)

V prvním poločase podali naši dorostenci slušný výkon, přesto od 17.min prohrávali ve Voticích 1:0. Ve druhé půli již byli domácí lepším týmem, což v závěru zápasu potvrdili dalšími dvěma góly. Z Votic tak odjíždíme bez bodu

Začátek zápasu na umělé trávě ve Voticích nám vyšel. Byli jsme aktivní a během prvních minut jsme si připravili několik zajímavých situací v blízkosti domácí branky. Nebezpečné byly také naše standardky. Po jedné z nich Martinem dobře nacentrovaný míč proletěl podél branky kousek před nabíhajícími hráči nejprve z jedné strany na druhou a následně ještě zpět. Nikdo ho však nezasáhl tak, aby skončil v síti za zády domácího gólmana. Proti votickému favoritovi jsme se prezentovali velmi dobrým výkonem a v první čtvrthodině jsme byli nebezpečnějším týmem. Jenže v 17. minutě domácí využili menšího zaváhání v naší obraně, přesný centr našel hlavu jednoho z votických hráčů a rázem jsme prohrávali. Přesto jsme pokračovali v hře, která snesla přísnější měřítko, a nadále zaměstnávali domácí obranu. Ovšem i Votice začínaly více hrozit především po kolmých pasech za naši obranu. Vyrovnat mohl Martin. Jeho střela z velmi dobré pozice uvnitř šestnáctky však pouze orazítkovala tyč. Votickou příležitost na druhé straně zlikvidoval dobrým zákrokem Honza. V závěru první půle si mírnou převahu vytvořili domácí, skóre však zůstalo beze změny.

Po v celkovém součtu vyrovnané hře v první půli jsme mohli zcela reálně pomýšlet na bodový zisk. V druhé půli jsme se však už dostávali k zakončení obtížněji. Nebezpečí pro domácí branku tak znamenaly především naše občasné standardní situace. Žádná z nich se ale gólově neujala. Naopak Votice postupem času dokázaly na delší dobu podržet míč a vynutit si územní převahu. S postupnými útoky jsme si většinou bez větších potíží poradili. Složitější už to bylo, pokud se domácím povedl přesný kolmý pas a rychlý náběh do správného prostoru. Jednou nás zachránilo břevno a po nařízené penaltě Honza, který přízemní střelu z pokutového kopu bravurním zákrokem vytěsnil na roh. Při další šanci domácích míč líznul břevno z horní strany. Stále jsme tak prohrávali jen o jeden gól a živili naději alespoň na vyrovnání. V 76. minutě jsme už ale nedokázali zastavit rychlý protiútok Votic a inkasovali podruhé. V závěru jsme se ještě snažili výsledek korigovat, jednu příležitost si vypracovali, ale neproměnili ji. Naopak na druhé straně po dalším rychlém protiútoku přidaly Votice v 85. minutě třetí branku, kterou stanovily konečný výsledek.

Sestava: Honza Kříž – Přemek Pilař, David Straka, Vojta Gryc, Šimon Doležal – Matěj Pavlíček, Lukáš Doležal, Vojta Kuželka, Martin Tůma, Honza Cháb – Dan Vošický, střídající: Honza Myslivec